T, 7.02.2023

Lennuk ja Õunapuu avasid kontserdiga Ugala "Meistrite liiga" teemanädala

Margus Haav
, reporter
Lennuk ja Õunapuu avasid kontserdiga Ugala "Meistrite liiga" teemanädala
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Auhinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk ja näitleja Imre Õunapuu andsid reedel, 9. novembril tasuta kontserdi Ugala teatrikohvikus. Kontsertõhtu juhatas sisse Ugala uuslavastuse "Meistrite liiga" eheda ja eestimaise teemanädala, kui Ugala teatrikohvikus kõlab sel ajal kõlab vaid eestimaine muusika ning saab maitsta ehedaid kodumaiseid toite.

Kõik Lennuki ja Õunapuu esituses kõlanud lood juhatati sisse meenutustega elust enesest ning nii avanes publikul võimalus heita pilk laulukirjutamise köögipoolele. Kontsert avas kaardid, kui erinevalt võivad sündida meloodiad ja laulusõnad. Olgu siis inspiratsiooniks öine linn, kus järjest hakkab kortermajade akendes valgus kustuma, pikk ja raske prooviperiood teatris, mille lõpus pannakse kogu läbielatu lauluridadesse. Või kuidas mõnikord sünnivad üheööliblikad ehk laulud, mis justkui tekivad iseenesest ja nii kiiresti, et autoril endalgi on hiljem raske mõista, kust selline lugu sündis ja miks just selliste sõnadega.

Näitekirjanik Urmas Lennuk on üks Eesti hinnatuim sulesepp, aga hobimuusikuna on ta oma loometee alguses. Varem on ta avalikult kontserdiga üles astunud vaid Rakveres, koduteatri turvaliste seinte vahel. Imre Õunapuu on aga kogenud muusik, keda publik teab nii ansambli Eneseimetlejate Klubi ridadest kui ka rohketest muusikalistest lavastustest Rakvere teatris ning samuti Vanemuise hittmuusikalist "Hüljatud". Viljandiga on aga Õunapuul endiselt tugev side, sest oma näitlejahariduse sai ta Viljandi kultuuriakadeemiast.

Teemanädala finaaliks on 17. novembril lavale jõudev Urmas Lennuki uus näidend "Meistrite liiga", mis on valminud Ugala väärikamaid näitlejaid Luule Komissarovit ja Peeter Jürgensit silmas pidades.

Tagasi üles