Enim elektrikatkestusi tõi lumesadu Viljandimaale

Lumi tõi kaasa elektrikatkestused, kõige rohkem katkestusi on Viljandimaal.

FOTO: Elmo Riig

Lumised ilmaolud on eelkõige Lõuna-Eestis kaasa toonud elektrikatkestusi.  Pühapäeval kella 14 seisuga oli elektrita kokku 4200 Elektrilevi klienti, kusjuures kõige rohkem elektrita majapidamisi oli Viljandimaal.

Viljandi maakonnas on elektrita ligikaugu 2100 klienti. Rikkeid on põhjustanud raske lumi, mis on murdnud liinidele puid.

«Kahjuks on rikked parandamiseks raske iseloomuga – samale liinile on murdunud eri kohtadest kolm-neli puud ja ühel liinil vooluühenduse taastamine võtab aega neli kuni kuus tundi,» ütles Elektrilevi juhtimiskeskuse vanemspetsialist Kalle Orro.

Tema sõnul teevad brigaadid parima, et elektrivarustus taastada esimesel võimalusel, kuid vaadates rikete mahtu ja iseloomu, võib osa madalpingerikete parandamine aega võtta koguni paar päeva. «Alustasime suurtest keskpingeliinidest ja liigume samm-sammult iga üksiku majapidamiseni. Mõistame, et elektrivarustuse puudumine on äärmiselt ebamugav ja palume vabandust kõikide klientide ees, kes seetõttu kannatavad. Anname voolu kiireks tagasitoomiseks parima, kuid kahjuks ei saa hetkel kõikidele klientidele tuua veel optimistlikke sõnumeid,» selgitas Orro.

Tagasi üles