Algab aiajäätmete tasuta äravedu

Esmaspäevast algab Viljandis aia- ja haljastusjäätmete tasuta äravedu.

FOTO: Elmo Riig

Esimene aia- ja haljastusjäätmete äraveoring on Viljandis 29. oktoobrist 2. novembrini. Teine ring kuulutatakse välja hiljem vastavalt ilmaprognoosile.

Inimestel palutakse jälgida linnavalitsuse kodulehte www.viljandi.ee, kus avaldatakse info teise veoringi kohta. Niisamuti on eeltoodud koduleheküljel kirjas äraveo piirkonnad päevade kaupa.

Selleks, et saavutada aia- ja haljastusjäätmete äraveoga hea tulemus, on vajalik väga täpselt jälgida etteantud nõudeid. Oksad tuleb koguda eraldi, lõigata kuni 1,3 meetri pikkuseks ja kokku siduda. Puulehtede, tõrude ja muude aiajäätmete puhul tuleb arvestada, et koti raskus ei ületaks 25 kilogrammi. Seotud oksad ja jäätmekotid tuleb tõsta kinnistu piiridest välja äraveole eelneval päeval.

Viljandi linn on jaotatud veopäevade järgi viieks piirkonnaks. Näiteks esmaspäeviti võetakse peale lehekotid piirkonnas, mis jääb Põltsamaa maantee ja Uueveski tee ning Jakobsoni ja Tallinna tänava vahele.

Auto sõidab kogumispäeval piirkonnast läbi üks kord. Nädalapäeva piirkonda jääval tänaval kogutakse aia- ja haljastusjäätmeid sel päeval üks kord ja kui seda tehakse hommikul, siis pärastlõunal väljatoodud lehekotti samal nädalal enam ära ei viida. Seepärast tulebki lehekott valmis panna veole eelneval päeval: nii ei jää see järgmise nädala veokorda ootama.

Lehekotid ja oksapundid tuleb kindlasti tõsta kinnistuga külgnevale tänavaalale või kinnistu mõttelisele piirile eeldusega, et seal pole kogumist takistavat piiret. Jäätmeveoauto teie kinnistule ei sõida ja lehekotte hoovist ära ei koristata.

Lehti ja oksi ei veeta ära ühel ja samal ajal. Põhjus on erinevas jäätmekäitluse tehnoloogias. Seega ei ole vaja muret tunda, miks oksad viidi ära, aga lehed jäeti sel korral maha.

Kogutud okste ja lehekottide asukohta ei ole tarvis varem registreerida. Tasuta viiakse oksad ja lehepraht ära Viljandi haldusterritooriumil olevate elamute (kortermajad, ridaelamud ja eramud), lasteaedade ning üldharidus- ja huvikoolide territooriumilt.

Et vältida segaolmejäätmete lehekotti peitmist, lõigatakse kotid enne tühjendamist katki. Kui lehtede ja haljastusprahi seest leitakse segaolmejäätmeid, siis neid kotte tasuta ära ei viida.

Aia- ja haljastusprahi tasuta äravedu ei ole mitte kellelegi kohustus, vaid võimalus jäätmetest tasuta vabaneda. Eraisikud, kelle elukoht rahvastikuregistri andmetel on Viljandis, saavad ka ise aia- ja haljastusjäätmed Viljandi jäätmejaama tasuta ära viia.

Linnavolikogu kehtestatud jäätmehoolduseeskirja järgi võib aia- ja haljastujäätmeid oma kinnistul põletada 1. aprillist 2. maini ning 15. septembrist 1. novembrini, täites seejuures kõiki tuleohutuse seaduses sätestatud nõudeid.

GRAAFIK:

29. oktoobril piirkond, mis jääb Uueveski tee ja Tallinna tänava vahele.

30. oktoobril piirkond, mis jääb Lääne ja Tallinna tänava vahele.

31. oktoobril piirkond, mille piiritlevad Pärnu maantee, Paala tee ja Vaksali tänav.

1. novembril piirkond, mis jääb Riia ja Pärnu maantee vahele.

2. novembril piirkond, mille piiritlevad Jakobsoni tänav ja Riia maantee.

Tagasi üles