Sisukord
Paberleht
Postimees

Sissetallatud rajad kinnitavad lubamatut raudteeületust

2 min lugemist
Politseinikud pidasid neljapäeval valvet Kalevi tänaval, kus keelusildi kõrvalt viib üle raudtee sissetallatud jalgrada, kuid turvaliselt üle rööbaste ei pääse. FOTO: Marko Saarm

Viljandi politseinikud võtsid luubi alla raudteeohutuse ning kontrollisid neljapäeval lisaks sõidukijuhtide käitumisele jalakäijaid ülekäikudel ning kohtades, kuhu inimesed ise on ülekäiguraja tallanud.

Tellijale Tellijale

Kui Sakala umbes 15 minutit enne kell 13.12 väljuma pidavat Elroni rongi Pärnu maantee ülesõidu juurde jõudis, hakkas kohe silma mees, kes ületas raudteed lubamatus kohas, astudes liipritele otse sildi kõrvalt, mis keelab jalakäijatel raudteel kõndida. Ülekäigukoht on Kantreküla-poolsel kõnniteel ning raudteejaamapoolne rada on keelutsoon, ehkki ka sealt sammutakse palju üle.

«Nagu autojuhtimisel on ka rongijuhtimisel vaja arvestada, et inimene võib ootamatult teele astuda,» lausus Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo. Loomulikult proovib rongijuht sel juhul vältida otsasõitu, rakendades kiirpidurdust ning andes tugevat helisignaali, et inimene lähenevat masinat ikkagi märkaks.

01.08.2020 04.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto