Sisukord
Paberleht
Postimees

Metsavendade põlenud punker taastatakse vägevamana kui varem

2 min lugemist
VILJANDI, EESTI,31OKT16 Tarvastu vallas Ennuksemäel asuv ainulaadne metsavennapunker hävis tules. MARKO SAARM/SAKALA FOTO: Fotograaf:marko Saarm/Sakala

Viljandi vald pole jätnud mõtet kahe aasta eest süütamise tõttu hävinud Ennuksemäe metsavennapunker uuesti taastada ning kavatseb selle ehitada tulekindlamast materjalist kui puit.

Tellijale Tellijale

Holstre ja Mustla vahel Ennuksemäel asuv metsavennapunker on põlenud kaks korda. 1945. aastal panid KGB mehed punkri altpoolt põlema ning sundisid metsavennad välja tulema ning kaks aastat tagasi süüdati taastatud punker kuritahtlikult taas ning see hävis täiesti.

Kapitaalne ehitis

Viljandi vallavanema Alar Karu sõnutsi on see Eestis ainulaadne metsavennapunker. «Juba siia tulek on üsna eksootiline rännak, mingit käsipuuga laudteed siia ei too. Kindlasti plaanib vald selle taastada,» lausus ta.

Läinud aasta lõpul valmis taastamisprojekt, aga esialgu ei ole leitud selle elluviimiseks raha. Ehkki Salva Kindlustus tasus põlenud objekti eest 27 000 eurot kindlustusraha, ei piisa sellest uute plaanide katmiseks.

05.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto