Kesk-Eesti raamatupidajad käisid Viljandi vargusjuhtumist õppimas (1)

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kesk-Eesti valdade ja linnade raamatupidajad õppisid neljapäeval Viljandi linnavalitsuse saalis.
Kesk-Eesti valdade ja linnade raamatupidajad õppisid neljapäeval Viljandi linnavalitsuse saalis. Foto: Johan-Kristjan Konovalov

Kesk-Eesti omavalitsuste raamatupidajad osalesid täna Viljandis koolitusel, kus linnapea ja rahandusameti juhataja kõnelesid, mida nad õppisid hiljutisest omastamisjuhtumist rahandusametis.

Viljandi linnavalitsuse rahandusameti juhataja Marika Aaso ütles, et raamatupidajate tööprotsessid ja nõuded on omavalitsustes üsna sarnased ning kogemuste vahetamisel on suur väärtus. «Enda või veel parem teiste vigade lahkamine annab võimaluse õppida ja areneda oma tegemistes. Näiteks võib tuua hiljuti Viljandis ilmsiks tulnud arvatava omastamisjuhtumi, mis on teiste omavalitsuste finantsjuhtidele kindlasti väärt õppetund,» rääkis Aaso.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on hiljutisest omastamisjuhtumist saadud kogemust oluline teistega jagada. «Me ei taha sellest juhtumist saadud õppetundi ainult endale hoida, vaid jagame oma halba kogemust kolleegidega. Võib-olla aitab see teistel omavalitsustel samasuguseid olukordi vältida,» ütles linnapea.

Viljandi linnavalitsuses avastati sel sügisel, et üks raamatupidaja on kolme aasta jooksul varastanud ligi 20 000 eurot, makstes töötasu inimesele, keda polnud kunagi tööle võetud. Tasu saajaks oli raamatupidaja lähisugulane.

Viljandis korraldatud kohtumisel kuulati ka raamatupidamisprogrammi PMen arendajat Raidi Saart, kes tutvustas, kuidas programmis tekkepõhisele eelarvele üle minna. Viljandi linn on eelarvet tekkpõhiselt arvestanud juba peaaegu kaks aastat. Omavalitsustele muutub see kohustuslikuks 2019. aastast.

Samuti vaadati koos üle eelarve täitmise jälgimise ja koostamise programm Fredi KOV, mida Viljandi linnavalitsuses juurutatakse. See programm annab eelarve eest vastutajatele tunduvalt parema ülevaate nende kulude ja tulude plaani täitmisest, muudab lihtsamaks eelarve muutmise ettepanekute menetlemise ja kinnitamise ning eelnõude koostamise.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles