Sõnniku põldudele vedamisega ei maksa viivitada

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Novembri keskpaigast on vedelsõnniku põldudele laotamine keelatud.
Novembri keskpaigast on vedelsõnniku põldudele laotamine keelatud. Foto: Elmo Riig

Keskkonnainspektsioon tuletab põllumeestele meelde, et vedelsõnniku põldudele laotamiseks on jäänud kuu aega. 15. novembrist on selle laotamine keelatud.

Veeseaduse järk-järguliselt jõustuvad sätted lühendavad sõnnikulaotamise tähtaega tänavu 15. novembrini ja järgmisel aastal 1. novembrini. See nõuab põllumeestelt sõnnikuhoidlate ehitamist ja laotustehnika ostmist.

«Praegused ilmad on tekitanud võib-olla teatud muretuse, et suvi üha kestab, aga sügis koos vihmade ja lörtsiga ei jää kindlasti tulemata. Sellepärast ei tohiks sõnniku väljavedamisega liialt venitada,» ütles keskkonnainspektsiooni keskkonnakaitse osakonna juhataja Allar Leppind. «Mäletame, kui keerulises olukorras olid põllumehed eelmisel sügisel, kui pidevate vihmasadude ja pehme pinnase tõttu muutus sõnniku põldudele vedamine ja laotamine võimatuks.»

Vedelsõnniku paisklaotamine on keelatud juba 20. septembrist, lämmastikku sisaldavaid mineraalväetisi ei tohi laotada 15. oktoobrist.

Nii vedelsõnniku kui ka mineraalväetiste laotamise keelud kehtivad 20. märtsini, aga ka muul ajal, kui maapind on kaetud lumega, külmunud või perioodiliselt üle ujutatud. Piiranguga tahetakse ära hoida sõnnikus olevate toitainete leostumine pinna- ja põhjavette, mis on väga suur keskkonnaoht, seda eriti kaitsmata või nõrgalt kaitstud põhjaveega piirkondades.

Tagasi üles