Madal ergutus populismile

Meelis Atonen FOTO: Arvo Meeks /

(Meelis Atonen tegi selle postituse laupäeval oma Facebooki seinale. Tema arvamus on ajendatud sama päeva lehes ilmunud Karl-Eduard Salumäe kommentaarist «Erinev lähenemine, erinev tulemus». Atonen pakkus ise selle teksti toimetusele avaldamiseks.)

TÄNASEST SAKALAST pisut populismi ja madalat ergutust populismile.

Postkontor pannakse ühes Viljandi linnaosas ehk Männimäel kinni. Kinni paneb 100 protsenti riigile kuuluv ettevõte, mille omaniku rollis on sotsiaaldemokraadist minister. Just nimelt sotsiaaldemokraadist minister. Urve Palo, kes seadis postkontorite võrgu ettevõttele oluliseks eesmärgiks ja rääkis postkontoritest kui tähtsatest punktidest kogukonnale, oli ju ka sotside minister. Tema järeltulija alluvuses pannakse see kontor kinni.

Valitsuses juhivad ja võimet midagi muuta omavad ka Keskerakonna tegelased, kes alati kraaksusid, kui nende opositsioonis oleku ajal kuskil postkontorit kinni pandi. Üks Virumaa noorbroiler lausa sillutas endale teed riigikogusse selle kriitika abil, kirjutades avalikke kirju Eesti Posti nõukogu tollasele esimehele. Nüüd, kui nad ise otsustavad, on nad vait kui kuldid rukkis. Nende võimu ajal pannakse postkontoreid kinni, aga võimul olles nad ei näe.

AGA SAKALA ajakirjanik Karl-Eduard Salumäe usub, et postkontorite üle on otsustanud või otsustab kohalik linnapea. Korra üks sai populistlikult ajutist edu. Et see ajutine oli, näitabki see, et hetkel ikka pannakse kinni. Aga tema (Salumäe – toimetus) näeb süüd praegusel linnapeal. Ehkki otsustajad on sootuks mujal ja tegelikult üks kohalik tegelane ei mõjuta suurt midagi.

Aga ajakirjanik ei taha ju öelda, kes tegelikult kinni paneb ja vastutab. Ta tahab süütule varju heita. Ehk seepärast, et linnapea ei ole sots ega keskerakondlane ja nii on hea nende justkui moraalne süü süütu kaela määrida. Selline nukker lugu täna Sakalas.

PS! MA OLIN seitse aastat Eesti Posti nõukogu esimees ja tean erinevalt ajakirjanikust päris täpselt neid asju. Kontori kinnipanekut hukka mõista ei oska, aga tundub, et isegi sotsid ja keskerakondlased ei suuda majanduslikult kahjulikke otsuseid vastutajana heaks kiita, rääkigu nad opositsioonis ükskõik kui hullu juttu.

Tagasi üles
Back