P, 5.02.2023

Üleskutse: märka veidrikku!

Sakala
Üleskutse: märka veidrikku!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õun, mis kasvatas endale tillukese kaksiku.
Õun, mis kasvatas endale tillukese kaksiku. Foto: Elmo Riig

Kaugel pole aeg, mil loodus end talveunne sätib, aga enne seda kestab veel andide aeg. Ühtlasi tähendab see, et valmivad erilise välimusega viljad.

Siinkohal kutsub Sakala toimetus oma lugejaid üles märkama vilju, mis ühel või teisel moel oma tavalistest liigikaaslastest erinevad. Näiteks kasvab mõni väga suureks, teine üllatab raskusega, kolmas võtab erilise kuju või tuleb ette hoopis tavatuid mitmikuid. 

Tehke oma sügisannist erineva nurga alt mitu fotot ja saatke e-kirja teel aadressil aivar.aotaht@ajaleht.ee. Ühtlasi kirjutage, mis on pildil, kus see kasvas ja millal on foto tehtud. Tore, kui saaksite mõne lausega kirjeldada, kuidas selline isend kasvas, kas see vajas erihoolitsust või oli ise mõnes unustatud paigas endale hea koha leidnud.

Kirjale lisage oma nimi ja telefoninumber, et ajakirjanik saaks vajaduse korral teiega ühendust võtta ja lisainfot küsida.

Kes soovib, võib erilisest viljast saata ka paberfoto või tuua veidriku ise toimetusse Viljandis Tartu tänav 8. Lisainfot annab ajakirjanik Aivar Aotäht telefonil 433 0085.

Avaldame pilte Sakala veebilehel ja erilisemad leiud jõuavad ka paberlehte. Ootame pilte oktoobri lõpuni.

Juba lagunema hakkava puraviku kübara läbimõõt ulatus leidja hinnangul paarikümne sentimeetrini.
Juba lagunema hakkava puraviku kübara läbimõõt ulatus leidja hinnangul paarikümne sentimeetrini. Foto: Erakogu
Tagasi üles