Kui oled leidnud vastused enda seest, siis mõtle pikemas perspektiivis, mida peaksid tegema, mida ette võtma, et soovitu saavutada. Kui see on välja mõeldud, analüüsi järgmisena, mis on esimesed väiksed, kuid konkreetsed sammud, mida astuma hakata, ja millal need ette võtta. Pane need endale kirja, sest räägitakse, et kirjapandud eesmärkidel on komme hakata täide minema.
Muidugi ei lähe soovid täide, kui sa need sahtlinurka seisma jätad. Tegutseda tuleb. Mõtle läbi ka see, mis saab siis, kui sinu teele satub karisid ning sinu motivatsioon eesmärke ellu viia lööb kõikuma. Kas sul on kedagi, kes oskab sind innustada jätkama, kes aitab sul leida eesmärk üles ka siis, kui see kipub kaduma?
Kui räägitakse eesmärkidest, peab ju neid saama kuidagi ka mõõta. Mõtle läbi, kuidas sa tead, et oled oma eesmärgi saavutanud. Mille järgi sa otsustad, et nüüd on see käes ja ehk on aeg hakata uusi tulemusi püüdma?
Igal inimesel on madalseise. Nende keskel olles tasubki vaadata enda sisse ja mõelda, mis on see miski, mis mul silma särama paneb. Mida ma saan iseendale teha, et olla parem inimene?
TIHTI OTSUSTAVAD inimesed, et jätkavad või alustavad täiesti uue eriala omandamisega haridusteed. Elukestva õppijana tean omast käest, et see pole alati sugugi lihtne ja nii mõnigi kord võib teadmiste proovilepaneku eel tekkida tunne, et milleks see kõik.