Tervise- ja tööminister Riina Sikkut ütles Sakala peatoimetajale Hans Värele antud intervjuus, et sünnituseks keskmiselt paar korda elus Tallinna või Tartusse sõita ei tohiks olla keeruline, sest suurtes keskustes pakutakse paremat teenust. Samas jättis ta õhku võimaluse, et elanike soovil jäetakse ka aastas 30 sünniga toimetavad osakonnad alles.
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut ütles Sakala peatoimetajale Hans Värele antud intervjuus, et sünnituseks keskmiselt paar korda elus Tallinna või Tartusse sõita ei tohiks olla keeruline, sest suurtes keskustes pakutakse paremat teenust. Samas jättis ta õhku võimaluse, et elanike soovil jäetakse ka aastas 30 sünniga toimetavad osakonnad alles. Foto: Marko Saarm

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut leiab maakonnahaiglate tulevikku vaadates, et nii palju kui võimalik, peaksid suurte kliinikute spetsialistid käima seal inimesi vastu võtmas, kuid keerulisemate või harvemini vajatavate teenuste puhul tuleks patsiendil sõita Tallinna või Tartusse. Viimati nimetatud juhtumite hulka arvab ta ka näiteks sünnitused.

Samas rõhutab Sikkut, et igal maakonnahaiglal on võimalik leida oma nišš, kus pakkuda teenuseid ülejäänud Eestile. Umbes nii, nagu Viljandis on tehtud sundraviga.