Sisukord
Paberleht
Paberleht

Sünnipäev koos saluudiga

4 min lugemist
Viljandi 700 aasta juubeliks anti välja mitmesuguseid suveniire ja trükiseid, Eesti NSV Ülemnõukogu autasustas linna aukirjaga. FOTO: montaaž

1983. aastal tähistati suurejooneliselt, peaaegu läbi terve aasta Viljandi 700 aasta juubelit. Korraldati teaduslik konverents «Kodulinn Viljandi» ja avaldati samanimeline artiklite kogumik, ilmus värvifotoalbum «Viljandi» ja biograafiline väljaanne «Viljandi läbi aegade» ning Tallinna ülemustelt luniti välja värv kesklinnas pisut enam kui 50 luitunud maja ülevõõpamiseks, milleks kulus koguni kaks suve.

Tellijale Tellijale

Eesti Telefilm väntas filmi «Järvelinn Viljandi», trükiti vimpleid, kilekotte ja tuletikkude suveniirtoose. Suveniiridel sai näha igipõliseid motiive: Viljandi paadimees, rippsild, lossimäed ... Juubelisündmuste puhuks ehitati uuesti üles lossivaremete vabaõhulava ning seal etendus Aino Kalda «Mare ja ta poeg». Raekoja ukse kohale paigaldati kipsist värvilise linnavapi asemele kohrutatud vaskplekist linnavapp. Kohale saabusid sõpruslinnade esindajad, sealhulgas NSV Liidu ja Soome sõprusühingu kaudu Porvoo linnavolikogu kolmeliikmeline delegatsioon ja 60-liikmeline meeskoor Porvoon Mies­laulajat.

29.09.2020 30.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto