Selts kutsub valima aasta loomasõbralikku ja -vaenulikku tegu

Eesti loomakaitse selts kuulutas avatuks aasta kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo hääletuse. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Marko Saarm

Eesti loomakaitse selts (ELS) kuulutas täna avatuks aasta kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo konkursi. Kõik on kutsutud hääletama oktoobrikuu jooksul.

Kõige loomasõbralikuma teo valimisega tunnustatakse neid, kes on loomi hädas märganud ja andnud oma panuse nende aitamiseks. Samuti tahetakse juhtida seesugustele heategudele tähelepanu ja näidata nendega eeskuju. Kõige loomavaenulikuma teo valimisega soovib selts tähelepanu tõmmata probleemidele, mis on loomadega seotud ja mis näitavad inimeste negatiivset suhtumist endast nõrgematesse.

Eestis aset leidnud kõige eeskujulikumatest ja kõige enam taunitavatest loomadega seotud ning avalikkuse tähelepanu pälvinud tegudest valis ELS-i meeskond välja viis tegu, millest omakorda valisid organisatsiooni liikmed ja vabatahtlikud välja kolm.

Loomakaitsjad saatsid avalikule hääletusele järgmised teod

Kõige loomasõbralikuma teo kandidaadid

• Rimi loobumine puurikanade munade müügist

• Kuu-uurija ja Katrin Lusti kassi- ja koeravabrikute uurimine ning avalikustamine

• Pärnu koolipoisid päästsid kassipoja

Kõige loomavaenulikuma teo kandidaadid

• Huntide negatiivse kujundi levitamine

• Treppoja kutsikavabrik

• Häädemeestel lämbusid kassipojad purgis

Oma hääle saab anda loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo kandidaatidele oktoobrikuu jooksul Eesti loomakaitse seltsi kodulehel. Novembris kuulutatakse välja kaks kõige enam hääli saanud lugu.

Hääletada saab siin.

Tagasi üles