Kas lugu lõppes traagiliselt või õnnelikult, pole siinkohal tähtis. See jutt oli ju väljamõeldis. Pigem peame küsima, miks nii juhtuda võib.
Viljandis on nimelt maja, mille seinal on kõrvuti tänava nimi Uus ja majanumber 4. Ma ei tea, miks see nii on, kuid 4 asemel peaks seal olema 41. Ehk siis kiirabi peaks otsima abivajajat hoopis teisest tänava otsast!
Mida sellest õppida? Seda, et tänavasildid, majanumbrid ja talutähised on ülitähtsad! Sealhulgas on oluline teabe nähtavus ja õigsus. Kui kuller ei leia aadressi, on mure. Aga kui kiirabi või tuletõrje saab valeinfo või ei leia teeotsa, siis see on suur jama.
NÜÜD, KUI PUUD ja põõsad on suve jagu suuremaks kasvanud, vaadake palun oma kodu ja kodukoha ümbruses ringi, kas kõik sildid ja numbrid on hästi näha. Äkki on midagi kadunud või pole vajalikku teavet kunagi olnudki.
Ühtlasi tasub üle kontrollida liiklusmärkide nähtavus. Lõigake avaraks talude sissesõidud, sest kui ka punast kukke pole oodata, on hea, kui oksad ei sega prügiautot või talvel lund lükkavat traktorit. Ning kui majal puudub silt, siis hankige üks iga ilmaga nähtav.
Kui sügisvihmaööl juhatada kiirabi stiilis «kollane maja sinise katusega», on abiandjatele sellest vähe. On ütlus «Öösel on kõik kassid hallid». Jah, meil on uhked andmebaasid, mida operatiivtöötajad saavad kasutada, kuid pärast valdade liitmist võib igasuguseid halbu üllatusi juhtuda. Oma eakat isa veensin selles, et talule on vaja head selget viita, just nimelt argumendiga: mis saab siis, kui kiirabi ei leia õiget teed üles?