Häid kodanikke saab tunnustada aumärgiga

Siseminister Andres Anvelt kutsub üles esitama kodanikupäeva aumärgi kandidaate.

FOTO: Mihkel Maripuu

Siseminister Andres Anvelt kutsub üles esitama kodanikupäeva aumärgi kandidaate. Sellega tunnustatakse ühiskonnaellu märkimisväärset panust andvaid inimesi.

«Need on sädeinimesed, kelle teod loovad meie ümber soojust ja helgust. Nad haaravad initsiatiivi ja võtavad vastutuse häid asju ära teha. Märgakem selliseid inimesi enda ümber ja kasutage võimalust neid kodanikupäeva aumärgiga tunnustada!» ütles siseminister Andres Anvelt.

21. korda väljaantavate kodanikupäeva aumärkidega tunnustatakse inimesi, kes on oma kogukonnas või laiemalt ühiskonnas jätnud olulise jälje, edendades kodanikukasvatust, väärtustades kodanikuteadvust või tehes vabatahtlikku tööd oma kogukonnas. Kandidaate saavad esitada kõik inimesed, olgu siis eraisikuna või organisatsiooni nimel. Kõik ettepanekud vaatab läbi siseministeeriumi komisjon, kuhu kuuluvad ka vabaühenduste esindajad ja varasem kodanikupäeva aumärgi laureaat. Et komisjon saaks teha kaalutletud otsuse, on oluline lisada oma ettepanekule põhjalik põhjendus. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 28. oktoober.

Kodanikupäev on 26. novembril. See on pühendatud kõigile Eesti kodanikele ja kodanikuks pürgijatele. Samal nädalal toimub kodanikupäevale pühendatud üritusi kogu Eestis, näiteks Ühisnädal, millel tutvustatakse vabakonna tegemisi. Kodanikupäeva aumärgid annab 28. novembril pidulikul tänuüritusel kätte siseminister Andres Anvelt. Samal üritusel kuulutab kultuuriminister Indrek Saar välja tänavuse aasta kodaniku.

Kodanikupäeva aumärgi kandidaate saab esitada ja lisainfo on siseministeeriumi veebilehel

Tagasi üles