Muruniiduk tasub talve eel tilgatumaks kurnata

Bensiini ei ole mõistlik kodustes tingimustes väga pikalt hoida.

FOTO: Elmo Riig

Kütusemüüja Neste Eesti hulgimüügijuhi Urmas Kuuse sõnul tasub õues ja põllul viimaseid töid tehes jälgida, et muruniidukisse ja teistesse masinatesse pandud bensiin saaks lõpuni kasutatud. Uue põlvkonna taastuvkomponenti sisaldav diislikütus säilib ka üle talve.

«Autokütuse kasutamine aiatehnikas on laialt levinud, kuid vähem teatakse, et enne talvekorterisse seisma panemist tasub bensiiniga töötava masina kütus lõpuni kasutada. Ka ei maksa kodustes tingimustes bensiini üle talve säilitada. Masin käivitub kevadel paremini, kui selleks tarvitada värsket bensiini,» andis Urmas Kuuse pressiteenistuse vahendusel nõu.

Tema selgitust mööda sisaldab bensiin etanooli ning kütusepaagis ja koduses kanistris puutub see paratamatult kokku õhuga. Seetõttu tasub meeles pidada reeglit, et bensiin püsib värske 30 päeva pärast tankimist.

Teine lugu on Urmas Kuuse sõnul traktorite ja teiste masinatega, mis sõidavad diislikütusega. Kui diislikütusesse on lisatud uue põlvkonna taastuvkomponenti, säilib kütus üle talve ning seda saab kasutada ka miinuskraadidega. «See on põhjus, miks Neste kasutab diislikütuse lisandina uue põlvkonna taastuvkomponenti HVO-d,» lisas ta.

Tagasi üles