K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viljandi folgi ametlikuks joogipartneriks saavad väikesed õlletootjad

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Facebook
Comments
Aastaid oli Viljandi folgipeo suurpartner A Le Coq, kellega tänavu saab koostöö läbi.
Aastaid oli Viljandi folgipeo suurpartner A Le Coq, kellega tänavu saab koostöö läbi. Foto: Valdo Ots / Sakala

Käsitööõlle, -siidri ja -veini tegijaid koondav Eesti väikepruulijate liit saab Viljandi pärimusmuusika festivali järgmise aasta joogipartneriks. Väikepruulijatele tähendab see ainuõigust festivali kontserdipaikades oma jooke tutvustada ja müügiks pakkuda.

Väikepruulijate liidu juhatuse liige Gristel Tali usub, et folgifestival kui suvine kultuuri tippsündmus ei vaja peoalale masstarbimiseks mõeldud vägijooke. «Tunneme rõõmu, et uuest aastast saavad kümned Eesti väikepruulijad võimaluse üllatada folgi külalisi kohalike, omapäraste õllemaitsetega. Võimalus kasutatakse kindlasti maksimaalselt ära, mis tähendab, et kohapeale võib oodata kuni 40 väikepruulijat ja vähemalt 160 erimaitselist käsitööõlut, -veini ja -siidrit,» rääkis Tali.

Pikki aastaid oli folgifestivali suurpartner A. Le Coq, aga selle ettevõttega lõpeb koostööleping käesoleva aasta lõpus.

Pärimusmuusika keskuse juhataja ja festivali programmipealiku Tarmo Noormaa sõnul on festivalile väga tähtis see emotsioon, mille külaline seal olles saab ja millega ta festivalilt lahkub. «Kui festivali korraldajatena on meie peamine eesmärk pakkuda külastajatele parimat ülevaadet pärimusmuusikast, siis joogipartneri võimuses on pakkuda häid maitseelamusi alates limonaadidest ja kaljast, lõpetades erinevate õllemaitsetega,» rääkis Noormaa.

«Et meie soov on festivali pidevalt arendada, sütitasid väikepruulijate teotahe ja soov teha teisiti ka meid. Usun, et pakume üheskoos festivali külastajatele veelgi rohkem avastamist väärt elamusi,» selgitas Noormaa, kelle sõnul esindavad käsitööõlle tootjad erinevaid maitseid, nii nagu pärimuskultuur esindab erinevaid kultuurilisi piirkondi.

Viljandi folgi joogipartneriks valitud väikepruulijate liit saab eelisõiguse korraldada festivalialal alkohoolsete jookide müüki, andes sellega võimalusele peaaegu poolesajale väikepruulijale oma toodangut suurele publikule tutvustada.

Väikepruulijate liitu kuulub enamik Eestis tegutsevatest väikestest õlle-, siidri- ja veinitootjatest, kelle toodangumaht ei ületa 5 miljonit liitrit aastas.

Facebook
Comments
Tagasi üles