Eestlased vahetavad oma autosid lõunanaabritest tihemini

Autot vahetades eelistab suurem osa eestlastest osta kas uue või peaaegu uue sõiduki.

FOTO: Marko Saarm

Ainult viiendik Eesti, Läti ja Leedu elanikest tunnistasid, et sõidavad oma autoga kauem kui viis aastat. Seevastu viimase aasta jooksul on oma sõidukit uuendanud ligi 40 protsenti Eesti ning veidi rohkem kui 30 protsenti Läti ja Leedu elanikest.

Autot vahetades eelistab suurem osa eestlastest osta kas uue või peaaegu uue, kuni kolm aastat vana auto. Vanemad autod pakuvad rohkem huvi Läti ja Leedu elanikele, kellest teeb sellise ostu keskmiselt 40 protsenti.

SEB Liisingu juhatuse liige Rein Karofeld kinnitas ettevõtte tellimuse tehtud uuringu tulemusi. «Eesti uute autode müügi ja teenindamisega seotud sektor on väga aktiivne ja seda näitab ka maanteeameti uute autode müügistatistika,» tõdes Karofeld ning lisas, et sõiduauto liising on Eesti tarbija jaoks tunduvalt igapäevasem toode kui teistes Balti riikides.

Hoolimata sellest, et Eesti elanike seas on kasutuses üsna uued autod, plaanib ikkagi 40 protsenti Eesti küsitluses osalejatest lähima paari aasta jooksul oma liiklusvahendit uuendada. Pooled vastanutest on kinnitanud, et esialgu valivad nad auto, mis meeldima hakkab, ja alles seejärel kaaluvad oma finantsvõimalusi.

SEB Liisingu Eestis, Lätis ja Leedus tehtud autoostu ja kasutamisharjumuste uuringu tegi ettevõte Norstat tänavu juunis ja juulis. Küsitleti rohkem kui 3100 inimest.

Tagasi üles
Back