Sakala malevlased valmistuvad sõduriprooviks

Madis Luik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Reedel algab Kaitseliidu Sakala maleva sõjalis-sportlik võistlus «Sõduriproov 2018».
Reedel algab Kaitseliidu Sakala maleva sõjalis-sportlik võistlus «Sõduriproov 2018». Foto: Kaitseliidu Sakala Malev

Reedel algab Kaitseliidu Sakala maleva sõjalis-sportlik võistlus «Sõduriproov 2018». Traditsioonilist võistlust peetakse Viisuküla (Holstre), Väluste, Vana-Võidu ja Viljandi vahelisel alal, et selgitada välja parim lahingpaar, kes suudab mõelda, tegutseda ja täita ülesandeid suure füüsilise koormuse ja stressi tingimustes.

Reedel õhtul Viisukülast alguse saav ja terve ööpäeva vältav sõjalis-sportlik võistlus on järjekorras 18. Patrullvõistlusel võtavad omavahel üksikvõitleja teadmistes ja oskustes mõõtu kaitseliitlaste, kaitseväelaste ja välisvõistkondade (Soome) lahingpaarid.

Võistkonnad liiguvad maastikul jalgsi, lahendavad kontrollpunktides ülesandeid ning kannavad riigi ja oma üksuse eraldusmärkidega laigulist välivormi ning teenistusrelvi. Võistlejatel on keelatud siseneda majapidamiste hoovidesse. Eramaal paiknevad kontrollpunktid on kooskõlastatud maaomanikega.

Kaitseliidu Sakala maleva teatel kasutab sõidukeid korraldav personal, kontrollpunktide kohtunikud ning vastutegevust pakkuv isikkoosseis. Sõidetakse ainult avalikel teedel ja piiratud ulatuses riigimetsa sihtidel. Korraldajad võivad väljaspool tiheasustusala kasutada lahingolukorra jäljendamiseks paukpadruneid, valgustusrakette ja muid imitatsioonivahendeid. Osalejaid on instrueeritud looduskeskkonnas käitumise nõuetes ning eramaal viibimise piirangutes. Sakala malev palub kohalikelt elanikelt mõistvat suhtumist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles