Kõnniteed, ülekäigurada ja tänavavalgustid – kaasava eelarve ideed

Ühe inimese plaan on rajada kaasava eelarve raha eest Kaare poe ette ülekäigurada.

FOTO: Marko Saarm

Esimese kahe nädala jooksul on Viljandi kaasava eelarve 30 000 euro jagamiseks tehtud neli ettepanekut. Plaanide seas on Huntaugu mäe valgustamine, Paalalinna kõnniteede remont, Paalalinna elanikele ohutu tee rajamine Kaare poodi ning Uueveskilt bussijaama kõnnitee ehitamine.

Huntaugu mäe valgustamise idee esitaja nendib, et Viljandis pole valgustust vanal rollerirajal ja osal Hariduse tänavast ning nende teede valgustamine seoks linna ja terviseraja ühtseks.

Paalalinna kõnniteede remondi idee esitaja soov oleks korda teha Põhja puiestee kõnnitee. Teine jalakäijate tee parandamise plaan tuleb kaasava eelarve programmi Uueveskilt, kus üks inimene soovitab teha korda kas Ilmarise tänava kõnnitee või ehitada kergliiklustee Uueveski ja bussijaama vahele.

Ühe Paalalinna elaniku arvates tuleks teha korralik ülekäigurada Suur-Kaare tänavale Kaare poe juurde, et selle tänava suurte majade ligi 400 korteri elanikud saaksid minna ohutult oma kodupoodi. "Olen aastaid jälginud ja ka ise tundnud, kui ohtlik on seal ületada sõiduteed," kirjutab idee esitaja Maire Rahnel. "Eriti riskantne on seda teha poest väljudes."

Ideid kaasava eelarve raha jagamiseks saab esitada 8. oktoobrini. Seejärel on linnavalitsuse komisjonil ligi kuu aega, et sõeluda neist välja plaanid, mida on võimalik teha 30 000 euro eest ja mis vastavad kõigile teistele seatud reeglitele.

Kaasava eelarve idee teostamiseks ettenähtud 30 000 eurot peab kuluma linnas olulise investeeringu või tegevuse kulude katmiseks. Kaasavast eelarvest ei toetata sündmuste korraldamist. Kui objekt on avalikes huvides kasutatav ja selle omanik ei ole Viljandi linn, sõlmitakse objekti omanikuga avaliku kasutamise kokkulepe idee elluviimisele järgnevaks viieks aastaks.

Kõik ideed, mis kaasava eelarve reeglitele vastavad, pannakse rahvahääletusele 5.–20. novembrini. Võidab idee, mis kogub kõige rohkem hääli, ja see tehakse teoks 2019. aasta jooksul.

Seni on kaasava eelarve raha eest parandatud Uueveski trepp ja selle eest läbi minev kergliiklustee. Samuti on puhastatud Paala järve rand.

Tagasi üles
Back