Jürgen Ligi rahapesuskandaalist: ma näen tühikargajatel sügavat vastutust

Endist rahandusministrit Jürgen Ligit häirib, et Danske panga rahapesuskandaali tõttu on Eestis lahti läinud poriloopimine, millega riigi mainet alla tõmmatakse.

FOTO: Eero Vabamägi/Postimees

Eile Viljandit külastanud riigikogu liige Jürgen Ligi, kes oli Danske pangas toimunud rahapesu aastatel rahandusminister, hindab Eesti finantsinspektsiooni tööd väga kõrgelt. Oma poliitilisi konkurente, kes tema suhtes kriitikat teevad, nimetab ta aga poriloopijateks, kes lasevad poliitilistel eesmärkidel Eesti riigi mainel kukkuda.

Tellijale

Tõsi, Jürgen Ligi oponendid ei ole end ka tagasi hoidnud. Näiteks EKRE aseesimees ja ringkonnakaaslane Järva- ja Viljandimaa valimisringkonnas Jaak Madison on öelnud, et rahapesuskandaalil on Reformierakonna ja Ligi näpujäljed ning tema meelest tuleks eksministri suhtes alustada kriminaaluurimine.

Jürgen Ligi, praegu räägitakse teist kui endisest rahandusministrist ja finantsinspektsiooni nõukogu esimehest. Teie poliitilised oponendid juba ei halasta. Kas te näete Danske rahapesuloos endal mingit süüd, kas või moraalset kaasvastutust?

Ma näen väga sügavat vastutust nendel tühikargajatel – Madisonil, Talvikul ja Karilaidil –, kel pole ei teadmisi ega südametunnistust, aga kes näitavad näpuga oponendi peale.

Tagasi üles