Sakala keskuses saab mardi- ja kadrikommete õpetust

Madis Luik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Neljapäeval saab Viljandis täpsemalt teada maskeerimistavadest ning lähemalt kuulda mardi- ja kadrisanditamisest.
Neljapäeval saab Viljandis täpsemalt teada maskeerimistavadest ning lähemalt kuulda mardi- ja kadrisanditamisest. Foto: Peeter Kümmel

Neljapäeval, 20. septembril kell 10.30 on Sakala keskuses praktiline loeng ja koolitus maskeerimistavadest Viljandimaal, täpsemalt mardi- ja kadrisanditamisest.

Koolitus kuulub rahvusvahelise maskeerimis- ja sanditamiskombestiku festivali «Hakkame santima» kavva, mille kulminatsiooniks on üle-eestiline mardisandijooksmine 9. novembril.

Nagu kirjutas Eesti folkloorinõukogu teabejuhi ameti olev Annela Laaneots, veab üle-eestilist mardisandijooksmist «Hakkame santima» folkloorinõukogu koos rahvakultuuri keskusega ning see on osa Euroopa kultuuripärandiaasta sündmustest ning ellu kutsutud selleks, et säiliksid meie mitmekesised sanditamistraditsioonid perede, noorte ja teiste inimeste elavas kasutuses.

Lisaks mardisandi jooksmisele  on «Hakkame santima» kõrval veel hulk põnevaid koolitusi, rahvusvaheline sanditamiskombestiku konverents, saab näha oma maa sanditamiskombestikku tutvustavaid väliskollektiive ja palju muud.

20. septembri koolitust viib läbi pärimusekspert ja -koolitaja Ene Lukka-Jegikjan. Koolituse osalustasu on üks euro ning see on avatud kõigile sanditamiskombestikust huvitatutele.

Vaata lisainfot festivali kohta kodulehelt sanditamine.weebly.com.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles