Maailmakoristuspäev paneb südamele: registreeri oma koristamine kindlasti ära!

15. septembril saab teoks maailma suurim kodanikuliikumise aktsioon Maailmakoristuspäev.

FOTO: Kristjan Teedema

15. septembril saab teoks maailma suurim kodanikuliikumine Maailmakoristuspäev. See on maailma ajaloo suurim kodanikualgatus, mis on alguse saanud Eestist ja mida juhitakse Eestist. Eesti eestvedamisel hakkavad ühel ja samal päeval maakera puhtamaks muutma korraga 150 riiki. Maailmakoristuspäev on Eesti suurim juubelikingitus maailmale.

Kodanikuliikumise eestvedajate sõnul on selles ettevõtmises osaleda soovivatel kodanikel viimane võimalus teha kindel otsus ja anda oma panus Eesti looduskaunite kohtade risust puhtaks kraamimisse.

Maailmakoristuspäeva eestvedaja Raimo Matvere sõnul on äärmiselt positiivne asjaolu, et suur hulk ettevõtteid ja seltskondi plaanivad omaalgatuslikke talguid ning on need kenasti ka Eesti koristuskaardile joonistanud. Maailmakoristuspäeva meeskond on aga õnnelik iga talgutele registreeruja üle, kes end www.maailmakoristus.ee veebilehel kirja paneb. "Mida varem seda tehakse, seda parem, sest vaid niimoodi saame koristusi lihtsamini planeerida," ütles Matvere.

Lisaks möönis ta, et arusaadavalt ei pea kõik inimesed talgupäeva kodulehel registreerimist väga tähtsaks. «Meile tegelikult ju meeldivad need, kes ennekõike lähevad koristama, teevad midagi ära, ent siiski tasub kõigil osalejatel endast kodulehe vahendusel teada anda. Me sooviksime teada nii paljudest koristustalgutest, kui vähegi võimalik. Me kogume nii statistikat kui ka huvitavaid lugusid ja põnevaid leide, mida koristuspäev erinevates paikades ohtralt pakub. Just seepärast soovime teada ka eraalgatuslikest  talgutest,» ärgitas Matvere kõiki registreerima. Maailmakoristuspäeva meeskonnale võiks oma koristusaktsioonist teada anda e-kirja või telefoni teel (talgud@maailmakoristus.ee; +372 5784 5599), edastades info koristamise asukohast ning talgujuhi kontaktandmed. «Me võtame koristajatega laupäeval ühendust, küsime muljeid ja mõtteid,» täpsustas Matvere.

Kuigi Maailmakoristuspäeva koristuskaardile on märgitud üle Eesti pisut enam kui 400 ametlikku koristuspäeva talgut, siis kõik need punktid suure tõenäosusega siiski koristatud ei saa. Ilma talgujuhi ja koristajateta talgut lihtsalt ei toimu. Maailmakoristuspäeva kaardile kantud punktides on võimalik koristamispaika registreerida või talgujuhiks hakata kolmapäeva pärastlõunani, hiljem muudetakse ilma osalejate ja talgujuhtideta punktid mitteaktiivseks ning edasi on võimalik liituda vaid nende talgutega, kus on juhid ja koristajad.

Tagasi üles