Sõitjate rohkus toob bussiliinidele muudatusi

September on ühistranspordi korraldajatele kõige töörohkem kuu, sest kooli algus toob tihti kaasa vajaduse graafikuid muuta.

FOTO: HEGE-LEE PAISTE

Tellijale Tellijale

Viljandimaa ühistranspordikeskus muudab uuest nädalast 17 maakonna bussiliini graafikut, lisab peatusi ja korrigeerib väljumisaegu.

MTÜ Viljandimaa Ühistranspordikeskus juhataja Kaupo Kase seletusel on september bussiliikluse korraldajatele alati kõige kriitilisem aeg, sest kooliaasta alguses suureneb sõitjate hulk. Nii mõnelegi liinile on juba saadetud varasemast suuremad bussid, sest senised ei mahutanud kõiki sõitasoovijaid. Kase sõnul pole käesoleval nädalal tema teada keegi sellepärast bussist maha jäänud, et ta ei mahtunud peale. "Mõnes bussis tuleb küll osal inimestel püsti sõita," nentis ta. Suuremaid busse on saadetud hommikuti Võhmasse ja Ramsile. Lisaks on selgunud, et varem Lõuna-Viljandimaal sõitnud bussifirma ei järginud alati kokkulepitud liini, vaid juhid tegid otsuseid sõitjate soovide ja tahtmiste järgi. See aga tõi uue firma tööle asumise järel kaasa segadusi, sest nii mõnelgi liinil ei väljunud buss enam sõitjatele harjumuspärasel ajal ja tuli ette, et inimesed jäid maha.

Tagasi üles
Back