Kontsert tutvustab keskaega ja renessanssi

Kiili orkestrit on peagi Viljandisse oodata.

FOTO: Erakogu

14. septembril kell 17 algab Viljandi baptisti kirikus varajast muusikaajalugu tutvustav Kiili vanamuusikaansambli kontsert «Elav muusikaajalugu – keskaeg ja renessanss».

Vaheldusrikas ja rohkete kommentaaridega kontsert viib kuulajad tunnikeseks seitsme sajandi tagustele palverändurite radadele, kuninglikesse õukondadesse ja armunute unelmaisse. Selgemaks saavad terminid "burdoon", "konsort", "polüfoonia" ja "mitmekoorimuusika". Lisaks heidetakse pilk keskagsesse noodikirja ja proovitakse ladinakeelset laulukunsti.

Korraldajad lubavad, et kontsert tuleb piisavalt vaheldusrikas ja värvikas, et pakkuda kuulamisrõõmu nii nooremale publikule kui ka täiskasvanutele.

Kiili vanamuusikaansambel esineb koos Tõnis Kaumanni (bariton) ja Marten Meibaumiga (bass). See kollektiiv on alates 2003. aastast andnud üle 400 kontserdi USA-s, Kanadas, Soomes, Rootsis, Iirimaal, Hispaanias ja mujal. Kontserdid on leidnud aset paljudes mõisates, kirikutes, raekodades ja kontserdisaalides, samuti raadios ja televisioonis.

Ansambli eripära on koostöö eri vanuses muusikute vahel. Sellesse kuulub noori Kiili Kunstide kooli ja Tallinna muusikakeskkooli õpilastest muusikaakadeemia ja väliskõrgkoolide üliõpilasteni. Laval on 14-liikmeline nooruslik ja ajastule sobilikes kostüümides seltskond.

Tagasi üles