Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Arendusideede toppama jätmine viis mehe kiviga vallamaja ründama

3 min lugemist
  • Vald ei lubanud väärtuslikku põlumaad muuks otstarbeks kasutada
  • Plaanis olid tööstuspark, autohoov ja päikesepatareide park
  • Ettevõtja meelest pidanuks ametnikud kasutama kaalutlusõigust
Riido Rajale kuuluv kinnistu Imavere–Karksi-Nuia maantee ääres Viljandi külje all on valla üldplaneeringu kohaselt väärtuslik põllumaa. Muuks otstarbeks seda kasutada ei tohi. FOTO: Elmo Riig

26. augusti öösel loomakostüümi selga tõmmanud ja Viljandi vallavalitsuse ukse lõhkunud Riido Raja süüdistab Pärsti valla järeltulijat Viljandi valda ja selle planeerimisspetsialisti Raivo Laidmat ebapädevuses ja oma äritegevuse aastatepikkuses takistamises. Raivo Laidma sõnul on piirangud tingitud maakonna ja valla üldplaneeringust, mille muutmiseks on vaja volikogu otsust.

Tellijale

Kümne aasta vanune tüli päädis sellega, et öösel tõmbas Riido Raja selga karukostüümi ja viskas kiviga Viljandi vallavalitsuse klaasust. «See oli läbimõeldud ja täiesti teadlik tegevus,» ütleb Raja.

Talle kuulub 30 hektarit maad, mis jääb Imavere–Karksi-Nuia maantee ja Jämejala tee vahele. Et see on väärtuslik põllumaa, ei lubanud Viljandi valla üldplaneering selle otstarvet maatulundusmaast muuks otstarbeks muuta.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto