Rokkmuusik Priit Jürjens liitus erakonnaga

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Paalalinnas kasvanud Priit Jürjens on elanud põnevat elu nii siin- kui sealpool ookeani. Nüüd on ta jälle Eestis.

FOTO: Eero Vabamägi

Paarkümmend aastat USA-s tegutsenud ja hiljuti Eestisse naasnud muusik Priit Jürjens liitus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ning kandideerib kevadel riigikokku.

Rokkbändi Must Hunt kitarrist Jürjens on pärit Viljandist ja kandideerib Järva- ja Viljandimaa valimisringkonnas.

«Olen kätt pulsil hoidnud ja näen asju, mida Eestis parandada saaks. Näiteks presidenti peaks valima rahvas, nii nagu Ameerika Ühendriikides,» leiab Jürjens.

«Lõpetada tuleb illegaalsete immigrantide nunnutamine nii Eestis kui kogu Euroopas. Absoluutne nulltolerants peaks Eestis kehtima pedofiilide suhtes. Samuti on lauslollus, kui rahvas viib kohvritega raha Lätti, et Eestis toodetud alkoholi siia tagasi vedada. Alkoholiaktsiis tuleks langetada tagasi sinna, kus see enne taevasse tõstmist oli,» selgitas poliitikasse astuv muusik oma vaateid pressiteate vahendusel.

EKRE puhul hindab Jürjens erakonna liidrite otsekohesust. «Poliitikud jagunevad minu arvates kahte leeri: üks protsent ajab oma asja südame ja hingega ning teine 99 protsenti on raha, omakasu või odava kuulsuse peal väljas. Mulle tundub, et EKRE, vähemalt selle ladvik on selle ühe protsendi sees,» põhjendab Jürjens liitumist EKRE-ga.

Tagasi üles