Suitsuandur tahab hooldamist

Nano Turvasüsteemide hooldustehnik Vello Suur kontrollib, kas suitsuandur on töökorras, pihustades sellele suitsu imiteerivat aerosooli. Korras andurist annab märku põlema hakkav punane tuli.

FOTO: Aivar Aotäht

Päästeamet korraldab kaks nädalat kestva teavituskampaania suitsuandurite hooldamisvajaduse meeldetuletamiseks ja õnnetuste ennetamiseks, kutsudes üles kontrollima oma vanemate ja eakate lähedaste suitsuanduri korrasolekut ning vahetama vajaduse korral patareid.


«Me saame õppida teiste riikide kogemusest, kus suitsuandur muutus kohustuslikuks ja umbes kolm aastat hiljem patareide tühjenemise ajal hakkas tulesurmade arv kasvama, sest uute patareidega andurid ei jõudnud lakke tagasi,» lausus päästeameti ennetustöö osakonna juhataja Indrek Ints.

Viimastel aastatel leitakse Eestis eakatega juhtunud tuleõnnetuste sündmuskohtadelt üha sagedamini tühja patareiga või laest alla keeratud suitsuandureid. Sageli ei võimalda vanainimeste endi tervislik seisukord anduri eest piisavalt hoolt kanda. Kahjuks esineb ka selliseid juhtumeid, kus poest soetatud suitsuandur pole lakke jõudnud pelgalt sellepärast, et eakal inimesel on seda raske paigaldada.

«Kui aastas päästavad suitsuandurid sadu elusid, siis tulesurmade puhul on fakt, et vähemalt pooltel hukkunutest polnud eluruumides kohustuslikku suitsuandurit, mis oleks aidanud tulekahju varases staadiumis avastada,» lisas Ints.

Päästeamet tuletab meelde, et elusid päästab vaid töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur. 2006. aastal alustas päästeamet teavitustööd ning kolme aastaga vähenes tulesurmade arv 100 inimese võrra, 163 inimeselt 63 inimeseni.
 

Tagasi üles
Back