Maakonna meistriks jooksid end Ülari Kais ja Sille Puhu

Ülari Kais kaitses 10 000 meetri distantsil oma mullust võitu.
Ülari Kais kaitses 10 000 meetri distantsil oma mullust võitu. Foto: Elmo Riig / Sakala

Kolmapäeval olid Viljandi staadionil vastupidavusalade klubi Staier seeriajooksu viimasel, viiendal osavõistlusel kavas 10 000 ja 3000 meetri distants ning traditsiooniliselt selgusid pikemal võistlusmaal maakonna meistrd. Naistest pälvis tiitli Sille Puhu ning meestest oli teist aastat järjest võidukas Ülari Kais.

Mehi startis 25 staadioniringile 13. Spordiklubi Jooksupartner vormis Ülari Kaisi aeg oli 34.31,9. Võitja edastas klubi Staier mehi Raivo Nõmme ja Olav Parist. Hõbeda teeninud Raivo Nõmm lõpetas ajaga 35.37,0 ja Olav Paris ajaga 37.40,2.

Naiste 10 000 meetri jooksul maakonna meistri medali võitnud Sille Puhu aeg 42.35,5 polnud aga võistlusõhtu parim. Temast kolm ja pool minutit kiirem suutis olla külalisvõistleja Moskvast Jelena Škoblina.

Viljandimaalastest lõpetas teisena Külli Hunt ajaga 46.34,9 ning kolmandana mullune parim Kaire Roosalk, kes sai ajaks 47.00,4.

Pikima staadionijooksu kõrval oli Staieri sarja viienda etapi kavas ka eelkõige noorematele jooksjatele mõeldud 3000 meetri distants. Nii noormehi kui tüdrukuid oli stardis viis. Tütarlastest tegi parima jooksu Anabel Raudsepp (aeg 12.35,0). Talle järgnesid Merili Käsper (12.58,0) ja Mia Lii Kaigas (13.11,4). Noormeestest oli parim Tanel Rasmus Teesalu (10.39,8). Teisena lõpetas Andreas Hantson (10.57,6) ja kolmandana Asse Kahro Kadaja (12.32,4).

Staieri seeriajooksu viienda etapi tulemustega saab tutvuda siin.