Hambaarstid tahavad avalik-õigusliku koja luua

Hambaravi

FOTO: Marko Saarm/Sakala

Eesti hambaarstide liit tahab muutuda avalik-õiguslikuks hambaarstide kojaks, kes võtaks terviseametilt üle järelevalve hambatohtrite üle.

BNS-i andmeil saatis liit sotsiaalministeeriumile kirja, milles märgib, et loodav Eesti hambaarstide koda jätkaks olemasolevate hambaarstide liidu tegevustega ning võtaks üle terviseameti registri- ja järelevalve ülesanded, sest nende rakendamiseks on olemas parim odontoloogia kompetents, märgib liit.

Koja liikmelisus oleks hambaraviteenuse osutajatele kohustuslik, mille tulemusel võetakse kollegiaalne vastutus era- ja avalike huvide nimel.

Liit kirjutab, et paljudes väikese haldusaparaadiga riikides on järelevalvele ressursside jagamine väga aktuaalne. Samas järelevalve kohta järeleandmiste tegemine pole jätkusuutlik lahendus. Ebatõhusa järelevalve tulemusel kannatab patsientide tervis. Seepärast on oluline tagada patsientidele kvaliteetne tervishoiuteenus.

Meedias on tihti kajastatud olukordi, kus patsiendid on hambaarsti ebakvaliteetse töö tõttu kannatada saanud. Siinkohal on terviseamet möönnud, et sisulise järelevalve tegemiseks puuduvad neil vahendid, võimalused ja teave, kirjutas liit.

Tagasi üles