Politseinikud võtavad mõõtu

Homme algavad politsei- ja piirivalveameti neljandad kutsemeisterlikkuse võistlused.

FOTO: Marko Saarm

Politsei- ja piirivalveameti neljandad kutsemeisterlikkuse võistlused saavad alguse homme Narvas, pidulik avamine on kell 10.30 linnuses, misjärel 30 võistkonda asuvad lahendama politseitööga seotud elulisi ülesandei. Jõuproov finišeerub neljapäeval Narva-Jõesuus.

Võistluste peakorraldaja Ida prefekt Tarvo Kruup sõnas, et võistluste peamine eesmärk on panna proovile ametnike teadmised ja oskused, et välja selgitada parimad kutsemeistrid.

«Lisaks oma oskuste näitamisele saavad politseinikud ülesandeid lahendades kindlasti ka uusi teadmisi, mis igapäevases töös kasuks tulevad. Alad, mis võistlejatel tuleb läbi teha, varieeruvad, alustades metsaotsingutest ja taktikast, lõpetades õigusaktide tundmise ja avaliku suhtlusega.»

Võistlustel osalevad kõigi politseijaoskondade, prefektuuride ja kesküksuste esindajad. Lisaks politsei- ja piirivalveameti võistkondadele osalevad võistlustel väliskolleegid Lätist, Leedust, Soomest ning partnerasutuste meeskonnad kaitsepolitseist, sisekaitseakadeemiast, maksu- ja tolliametist ning abipolitseinike seast. Kokku osaleb võistlustel sel aastal 120 ametnikku.

Prefekt lisas, et kohaliku politseijuhina on tal suur au ja rõõm olla sel aastal võõrustaja rollis ning pakkuda võistlejatele põnevust ja elamusi avastamist väärt Virumaal. «Võistlused toovad meie regiooni üle saja politseiniku eri paikadest. Lisaks kutseoskuste proovile panemisele hoiame kindlasti silma peal ka liiklusel ja avalikul korral,» kinnitas Tarvo Kruup.

Eelmisel aastal korraldas politsei- ja piirivalveameti kutsemeisterlikkuse võistluseid Põhja prefektuur ning teist aastat järjest viisid võidukarika koju Pärnu politseijaoskonna esindajad, 2015. aastal tõi võidu koju Narva politseijaoskonna meeskond.

Tagasi üles