Mikk Maaten: võita tahaks, ega muud võimalust ole

Mikk Maaten ja leedulanna Ernesta Globytė vajavad tiitlivõimaluse säilitamiseks sel korral kindlasti võitu.

FOTO: Raimonds Volonts

Autoringrajasõitja Mikk Maaten püüab sel nädalavahetusel Baltimaade kestussõidu meistrivõistluste kolmandal etapil Riias järjekordset esikohta.

Pärast mais ja juunis peetud kaht esimest etappi on Mikk Maateni ja leedulanna Ernesta Globytė auto numbriga 5 GSR Motorsport Volkswagen Golf GTI TCR-i punktiarvestuses teisel kohal. Juunikuise võistluse võitsid Maaten ja Globytė kindlalt. Kiireimad olid nad ka maikuisel etapil, kuid pentsiku tehnilise rikke tõttu kaotatud üheksa ringi ei lubanud toona viiendast kohast kõrgemale tõusta. Tiitlivõimaluse säilitamiseks on seekord vaja võitu.

Kui mõlemad eelmised võidusõidud olid neljatunnised, siis täna kestab võistlus koguni kuus tundi. Sarja kolmanda etapi start antakse Biķernieki rajal kell 14 ja finiš on kell 20. Praegu on stardinimekirjas 16 autot.

Kolmandal etapil kolm sõitjat

"Võita tahaks, ega muud võimalust ole. Et seekordne sõit kestab kauem, on tiimis veel ka kolmas sõitja, leedulane Mindaugas Boguševičius," ütles Mikk Maaten ning lisas, et leedulane on üsna kogenud, muu hulgas osalenud Palanga 1000 kilomeetri sõidus.

Tiimi peakonkurendi, numbri 58 all sõitva Rotoma Racingu BMW kohta teadis Maaten öelda, et ka sellega sõidetakse ilmselt kolmekesi. "Eks palju olenegi sellest, kui kiire see kolmas sõitja neil on," lausus ta ning lisas: "Kahju, et nii vähe autosid on etapiks üles antud, aga ehk tuleb veel mõni juurde."

Viimane etapp on Pärnus

Tänavused Baltimaade kestussõidu meistrivõistlused koosnevad neljast etapist. Ka 12. mail ja 9. juunil sõideti Riias, viimane etapp tuleb aga 23. septembril Pärnus.

28-aastane Mikk Maaten alustas autoringrajasõiduga 13-aastaselt. Aastal 2004 tuli ta noorteklassis Eesti karikavõitjaks ja aasta hiljem meistriks. 2006. aastal võistles ta juba täiskasvanute arvestuses ning lõpetas Eesti meistrivõistlused klassis Super 1600 teise kohaga. Pärast masust tingitud viieaastast võistluspausi, alates 2013. aastast on ta kõik Eesti meistrivõistluste hooajad lõpetanud klassi BMW 325 Cup esikolmikus.

Võistlemise kõrvalt on Maaten tegelnud Viljandi võidusõidumeeskonna arendamisega ning pannud aluse huviringile Noorelt Autokoolis, kus tegeldakse 8–15-aastaste laste harimisega autovaldkonnas ja sõiduõpetusega.

Tagasi üles