Sotsiaalkaitseminister tunnustas kahte Viljandimaa eakat

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva tunnustas täna kahte Viljandimaa inimest, kes vabatahtlikult kogukonda panustavad. Üheks neist oli Mare Viinapuu(paremal), kes korraldab ekskursioone, tantsib ja laulab.

FOTO: Olev Mihkelmaa

Sotsiaalkaitseminister tunnustas täna Estonia teatri Valges saalis vabatahtliku töö eest eakaid, kes on andnud olulise panuse kogukonna elu edendamisse. Tunnustuse pälvinud 41 inimese hulgas oli ka kaks aktiivset inimest Viljandimaalt.

Sotsiaalkaitseminister tunnustas täna Estonia teatri Valges saalis vabatahtliku töö eest eakaid, kes on andnud olulise panuse kogukonna elu edendamisse. Tunnustuse pälvinud 41 inimese hulgas oli ka kaks aktiivset inimest Viljandimaalt.

"On suur rõõm, et meil on Eestis nii palju aktiivseid vanemaealisi inimesi, kes teevad Eesti elu kõigile paremaks. Sel aastal peame oluliseks väärtustada kogukonnatöö edendamist. Soovime tunnustada inimesi, kes on oma piirkonnas silma paistnud ühistöö eestvedajana või aktiivse tegijana," kõneles sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

Sotsiaalkaitseministri nõuniku Eva-Liisa Luhamets tõdes, et tunnustuse pälvinud Mare Viinapuu on Kärstna toimekas vanaproua, kes kutsub eakaaslasi elus kaasa lööma. "Ta korraldab ekskursioone, tantsib tantsurühmas Metsalilled, laulab ansamblis Laulurõõm ja osaleb aktiivselt pensionäride ühenduses Kanarbik," kõneles Luhamets.

Tema sõnul näeb Viinapuu kodus kaltsuvaipasid ning aias mitmevärvilisi pajuvitstest tehtud punutisi. "Mare Viinapuu väärib igati tunnustust pikaajalise ja silmapaistva tegevuse eest kogukonna eestvedajana."

Vabatahtlikult kogukonnatööga tegeleva eakana tunnustas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva täna Jaak Värnikut, kes korraldab kohalike pensionäride kogukonnale koolitusi, konverentse ja õppepäevi.

FOTO: Olev Mihkelmaa

Jaak Värnik korraldab Luhametsa kirjelduse kohaselt koolitusi, konverentse ja õppepäevi Viljandi pensionäride liidu liikmetele ja kogukonnale tervikuna. "Jaak Värniku initsiatiivil on koostöös maanteeametiga käivitatud eakate mootorsõidukijuhtide koolitusprogramm."

Lisaks on ta osalenud korraldajana Viljandi eakate laulu- ja tantsupäeval, kuhu on olnud kaasatud kollektiivid Eestist, Lätist ja Leedust. "Kõike on Värnik teinud vabatahtliku tööna, tasuks vaid liikmete ja linnakodanike tänusõnad."

Tagasi üles