T, 17.05.2022

President vaatas juustu ja lehmi

Eget Velleste
President vaatas juustu ja lehmi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
President Kersti Kaljulaid soovitas Pajumäe talu peremehel Viljar Veidenbergil sihtida juustutootmise arendamiseks välisturgusid.
President Kersti Kaljulaid soovitas Pajumäe talu peremehel Viljar Veidenbergil sihtida juustutootmise arendamiseks välisturgusid. Foto: Marko Saarm

Kolmapäeva hommikul, kui Eesti vapiga numbrimärgiga must Mercedes Pajumäe talu vihmamärjale parkimisplatsile keeras, tähendas see talu peremehele Viljar Veidenbergile, et kauaoodatud riigipea visiit on teoks saanud.

«Päris suur,» tõdes lillelistes kalossides Kersti Kaljulaid vihma käest meierei katuse alla varjudes. Kalosse või kummikuid poolteise tunni pikkusel tutvustusringil Mulgi vallas asuvas mahetalus aga tarvis ei läinudki, sest meierei läikis puhtusest ning lauta proua presidenti koos saatjaskonnaga ei viidud.

Pajumäe vanaperemehe Arvo Veidenbergi jutt talu ajaloost ei jäänud riigipeale kaugeks, sest tema emapoolne suguvõsa on samuti Mulgimaalt pärit. «Mäletan oma vanatädide ja vanaonude juttudest päris palju. Arvo Veidenbergi räägitus oli minu jaoks palju tuttavat,» kommenteeris Kaljulaid.

Märksõnad
Tagasi üles