Viljandis hüppab homme e-tiiger

Sigrid Koorep
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ideelaadal julgustatakse koole kasutama infotehnoloogia abi, et muuta tunnid sisukamaks ja huvitavamaks. E-ohtude maandamiseks korraldatakse interneti turvalisuse töötubasid.
Ideelaadal julgustatakse koole kasutama infotehnoloogia abi, et muuta tunnid sisukamaks ja huvitavamaks. E-ohtude maandamiseks korraldatakse interneti turvalisuse töötubasid. Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Tiigrihüppe sihtasutus korraldab homme Viljandis ideelaada, kus koolijuhid, õpetajad ja õpilased saavad koguda mõtteid, kuidas ühendada loovus infotehnoloogiaga, ning linlased uudistada raamatukogus e-õppe materjale.

Tiigrihüppe sihtasutuse juhataja Enel Mägi rääkis, et sihtasutus annab oma panuse parajasti kestvasse teadusaastasse, sest teadusetegemise eelduseks on alati paras annus loovust.

«Viljandi ideelaadal näitame, kuidas on võimalik muuta loodus- ja täppisteaduste õpetamine koolis põnevamaks ja loovust arendavaks,» lausus ta.

Tiigrihüppe teadlikkuse tõstmise valdkonna juhi Signe Rosina ütlemist mööda näidatakse ja tutvustatakse Viljandis võimalusi, kuidas infotehnoloogia õppimist huvitavamaks muudab.

Õpilastele pakutakse kultuuriakadeemias robootika ja animatsiooni töötube, korraldatakse linnamänge ja raamatukogus saavad nad oma käega katsuda näiteks e-lugerit ja e-raamatut.

Päeva sisustavad veel seminarid ja õpitoad. Näiteks pärimusmuusika aidas õpetajatele pakutavas programmis on oodata arutelu pabermaterjalide tuleviku üle koolis.

Lektorid räägivad, kuidas ühendada infotehnoloogia pakutavat koolisüsteemi, et tagada õpilastele tänapäevaste lahendustega huvitav tund. Sondra Lampmann Nukufilmi Lastestuudiost kõneleb, kuidas animatsiooniga ühendada emakeel ja võõrkeeled ning muusika- ja kunstitund.

Õpitoas saab lihvida presentatsiooni tegemise oskusi Prezi vabavaralises esitluskeskkonnas, mis pakub vaheldust tavapärasele Powerpointile. «See töötuba on meil ka kõige populaarsem ja juba täis,» lausus Signe Rosin.

Koolijuhid kohtuvad Kondase keskuses, et ideid genereerida.

«Laiem eesmärk on arendada infotehnoloogiliste abivahendite mõtestatud kasutamist,» selgitas Signe Rosin. «Et lapsed ei kasutaks internetti ainult sõpradega suhtlemiseks, vaid neil tekiks huvi ka reaalainete ja loodusteaduste vastu.»

Ta ütles, et ideelaat haakub ühiskonnas esile tõusnud teemaga, kas infotehnoloogia vahendeid peaks koolides kasutama ja kui palju.

«Avalikkus ja lapsevanemad on vastu, sest õpilased istuvad niigi palju arvutis,» rääkis ta. «Internet aga ei tohiks olla kasutuses lapsehoidjana ja sõbraga võiks ikka väljas kokku saada,» täpsustas Signe Rosin, milliseid mõtteid sihtasutus ideelaadal edasi anda püüab.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles