Prokurör otsustab täna, kuidas märatsejatega edasi käituda

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sellest puitaiast rebitud aialipiga ründas üks Lille tänava autopesulas pidutsenud mees politseinikke.
Sellest puitaiast rebitud aialipiga ründas üks Lille tänava autopesulas pidutsenud mees politseinikke. Foto: Marko Suurmägi

Ööl vastu pühapäeva Viljandis Lille tänava autopesulas lärmanud ja seejärel politseile vastu hakanud meeste vastu on alustatud kriminaalmenetlust ning prokurör otsustab täna, kuidas märatsejatega edasi käituda.

Prokuratuuri pressiesindaja teatel otsustab prokurör täna, kas ta taotleb politseinike ründajate pikemaks ajaks vahi alla võtmist. Ööl vastu pühapäeva pidasid politseinikud kinni seitse märatsejat vanuses 22-30.

Pesulas pidutsenud seltskond tekitas sedavõrd suurt lärmi, et kohalikud elanikud inimesed läksid neid vaigistama. Suur seltskond mehi tungis neile aga seepeale kallale. Pidutsejad ei allunud ka politseipatrulli korraldustele ning ründas neidki. Mitu politseinikku sai vahejuhtumist ka viga. Nad viidi haiglasse, kus neile anti esmaabi ja lubati seejärel kodusele ravile.

Et tänavale oli kogunenud palju kohalikke inimesi, otsustas politsei vägivallatsejate suhtes relva mitte kasutada, sest see pannuks ohtu kõikide lähedalviibinute elu ja tervise. Agressiivse seltskonna ohjeldamiseks kaasati aga lisajõude, sealhulgas Lõuna Prefektuuri kiirreageerimisüksus.

Sündmuse täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse raames, mida viib läbi Lõuna Prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talitus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles