Kolga-Jaani vabatahtlikud päästjad saavad toetust

Põllumajandusettevõte toetab priitahtlikke pritsimehi. Pildil on Kolga-Jaani komando päästeautod.

FOTO: Elmo Riig

Põllumajandusettevõte Baltic Agro toetab sel aastal Päästeliidu kaudu vabatahtlikke päästjaid kokku 5000 euroga, üks tuhandeeurose toetuse saajatest on Kolga-Jaani vabatahtlik päästekomando, teatab BNS.

Kokku pälvivad tänavu toetuse viie piirkonna päästekomandod, lisaks Kolga-Jaanile ka Tori, Simuna, Sangaste ja Palamuse vabatahtlikud.

«Baltic Agro hindab Päästeliidu vabatahtlikku ühistegevust kõrgelt, sest põllumajanduses on ohutus kõrges hinnas – põllumees peab teadma, et nii elud kui ka vara saavad võimaliku õnnetuse korral kiirelt päästetud,» ütles Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas.

«Suured küünid, laudad, viljakuivatid ja laohooned, aga ka tehnika, näiteks traktorid, külvimasinad ja kombainid on seotud riskidega ning vajadusel peab abi olema lähedalt võtta,» lisas Ameerikas.

«Vabatahtlikud päästjad on maapiirkondades tavaliselt esmareageerijad. Inimesed on hingega asja juures, kuid vajadus moodsa varustuse järele kasvab, seega on selline toetus neile eluliselt oluline,» selgitas Päästeliidu sponsorlus- ja partnerlussuhete juht Joanna Adler.

Eelmisel aastal toetas Baltic Agro Kõpu vabatahtlikku päästekomandot. Komandopealiku Tõnu Vreimanni sõnul soetas Kõpu tuletõrjeselts selle eest hädatarvilikku päästevarustust, näiteks joatorusid. «Lisaks rahalisele abile oli tervele meeskonnale väga motiveeriv, et üks ettevõte märkas ja pidas vajalikuks vabatahtlike päästjate tegevusele õla alla panna,» rõhutas Vreimann.

Päästeliit koondab üle Eesti ligi 3000 vabatahtlikku päästjat, kes reageerivad 25 protsendile kõigist väljakutsetest ning kelle osa ennetus- ja päästetöödel üha kasvab. Päästeliidu eesmärk on tagada vabatahtlike päästevõimekuse kasv järgmise viie aasta jooksul, et Eestis oleks 2025. aastaks Skandinaaviaga võrdväärne ohutustase. 

Tagasi üles
Back