Aidas nopiti nädalavahetusel pärimusvilju

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Rannar Raba

14. ja 15. oktoobril leidis aset traditsiooniline lõikuspidu, kus astusid üles tuntud pärimusmuusikud ning parimad said pärjatud etnokulpidega.


Teiste seas esines taas maailmakuulus Jamaica juurtega jutuvestja Jan Blake, kelle esinemist paljud nimetasid tänavuse Viljandi pärimusmuusika festivali kõrghetkeks.

Samuti astusid üles energilist folkrokki viljelev Nikns Suns, näppepillide meister Gjangstas Päradais, traditsioonilist tantsumuusikat mängiv noortepunt VEM ning kanneldajad Kadri, Lepasson, Kati Soon ja Ann-Maria Piho.

Vetelkõndijate nime all kuulsust kogunud luuletaja Kristiina Ehin ja muusik Sofia Joons tulid kuulajate ette uue kavaga «Vormsi perestroika», mis rääkis legendaarsest Vormsi usujuhist ning hiiu kannelde põletajast Lars Johan Österblomist.

Lõikuspeol jagatud Eesti etnomuusika auhindadest läksid pooled Zetodele. Selle bändi viimase aja loomingulist tegevust kroonisid parima ansambli, albumi ja laulja tiitel.

Zetodele tõi parima albumi Etnokulbi mullu ilmunud kauamängiv «Lätsi sanna». Hääletajad valisid Zetod parimaks ansambliks ja selle eestvedaja Jalmar Vabarna parimaks lauljaks.

Parima instrumentalistina säras ansamblites Paabel, Ro:Toro ja Sw(f)Est toru- ja parmupilli, vilesid ning sopransaksofoni mängiv Sandra Sillamaa.

Armastatuimaks looks tituleeriti suvel tegevuse lõpetanud ansambli Vägilased käsitlus tuntud pärimuslikust laulumängust «Kes aias». Pärimusmuusika keskus pärgas Vägilasi eripreemiaga panuse eest eesti pärimusmuusikasse.

Parima holalauliku tiitli sai Mari Pokinen, kellel ilmus eelmise aastavahetuse aegu debüütalbum «22».

Eesti pärimusmuusika keskus ja Raadio 2 andsid Etnokulpideks ristitud auhindu kolmandat korda. Võitjad selgitati välja Raadio 2 kodulehel korraldatud rahvahääletusel, millest võttis osa tuhatkond inimest.
 

Märksõnad

Tagasi üles