Noortalunikud saavad toetust taotleda

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Noortalunikud saavad PRIA-lt toetust taotleda.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA

13. augustist saavad põllumajandusega alustavad noored ettevõtjad põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) elektroonilises kliendiportaalis eeltäita taotlusi noortaluniku toetuse saamiseks. 20.–27. augustini tuleb taotlused e-PRIA-s esitada.

Kuni 40-aastastel mikro- ja väikeettevõtjatel on võimalik saada toetust kuni 40 000 eurot ühel korral. Käesoleva taotlusvooru toetuste eelarve on 5 miljon eurot, rahastajaiks Euroopa Maaelu Arengu Põlumajandusfond ja Eesti riik.

Toetusmeede peaks hõlbustama noorte põllumajandustootjate tegevuse alustamist, soodustama põllumajanduses põlvkondade vahetust ning suurendama tänapäevaste teadmiste ja kogemustega põllumajandustootjate arvu.

Täpsed toetuse saamise tingimused on sätestatud meetme määruses, mida täiendati viimati tänavu juunis. Nõuded hõlmavad taotlejate varasemat töökogemust, põllumajanduslikku haridust või kutsekvalifikatsiooni, ettevõtte majandusnäitajaid, äriplaani sisu ja muud sarnast. PRIA kodulehelt leiab toetusest huvitatu info nii toetuse kui ka taotluse täitmise ja e-PRIA kasutamise kohta. Abi saab küsida arengutoetuste infotelefonil 7377 678.

Saabuv põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetuse taotlusvoor on käimasoleval maaelu arengukava perioodil kolmas, otsused laekuvate taotluste kohta kinnitab PRIA 19. novembriks.

Kahes varasemas taotlusvoorus on PRIA noortaluniku toetust määranud kokku ligi 9 miljonit eurot ja sellest välja maksnud üle 7,4 miljoni euro. Maaelu arengukava 2014–2020 eelarves on noortaluniku toetusteks planeeritud 22,1 miljonit eurot.

Tagasi üles