Valitsus kinnitas põllumeeste abistamise toetuse  

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Valitsus kinnitas 20 miljoni euro eraldamise Maaelu Edendamise Sihtasutusele, et leevendada põuakahjustuste mõjusid. Pildil selle asutuse hoone.

FOTO: Elmo Riig

Vabariigi valitsuse istungil kinnitati 20 miljoni euro eraldamine Maaelu Edendamise Sihtasutusele, et leevendada põuakahjustuste mõjusid.

«Mul on hea meel, et valitsus on operatiivselt teinud põllumeestele vajalikke otsuseid,» ütles maaeluminister Tarmo Tamm. «Lühikese ajaga oleme suutnud luua põllumeestele võimalused soodsateks laenudeks, et leevendada põuast tingitud käibevahendite puudust ning toetada käendusi. Kinnitan, et jätkame ministeeriumis tööd selleks, et keerulist olukorda veelgi leevendada. Samal ajal kogume ka andmeid põuakahjude ulatusest – seda hinnangut ootab Euroopa Komisjon meilt augusti lõpuks,» kõneles minister pressiteenistuse vahendusel.

Et põud on mõjutanud ka mitme toetuse nõuete täitmist, peaksid kõik põllumajandustootjad, kellel ei ole võimalik taotletud toetuste kohustusi täita, pöörduma põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) poole 15 tööpäeva jooksul alates hetkest, mil vääramatu jõud või erandlik asjaolu ilmnes ja taotlejal oli võimalik selle kohta teavitus esitada. PRIA hindab, kuivõrd on tegemist vääramatu jõu ja erakorralise asjaoluga, ning arvestab seda toetuste maksmisel.

Minstri kinnitusel jätkab maaeluministeerium koostööd PRIA-ga, et kõik põllumajandustoetused saaksid käesoleval aastal välja makstud tavapärasest varem.

Tagasi üles