Tony Nõu tegi Berliinis korraliku jooksu

Viljandlane Tony Nõu lõpetas Euroopa täiskasvanute meistrivõistluste 400 meetri jooksu ajaga 47.19. 19-aastasele sportlasele on tiitlivõistlused selleks korraks lõppenud.

FOTO: Liis Treimann

Viljandi noormees Tony Nõu tegi teisipäeval Berliinis peetavatel Euroopa meistrivõistlustel oma stardi, aeg 47.19 andis noorele mehele 400 meetri eeljooksus seitsmenda koha.

Rahvusringhäälingule antud jooksujärgses intervjuus tunnistas Tony Nõu, et maksis jooksu viimases osas lõivu kiirele algusele, ent ebaõnnestunuks ta oma esinemist arvama ei pea. «Vorm pole päris see, mis olla võiks,» lausus ta vahetult pärast jooksu.

Sportlase sõnul eeldanuks Berliinis eeljooksust edasipääsemine vähemasti isikliku rekordi lähedast tulemust. 400 meetri eeljooksu kolmas ehk viimane järgmisesse vooru viinud tulemus oli inglase Martyn Rooney joostud 46,27. Tony Nõu isiklik rekordi pärineb eelmisest hooajast ning on 46,24. Berliinis pääsesid viljandlasega samast jooksust poolfinaali lisaks Rooneyle belglane  Dylan Borlee ajaga 45,84 ja rumeenlane Robert Barge ajaga 45,99.

«Sain kogemuse, Euroopa täiskasvanute tipptegijatega koos võistelda on sootuks midagi muud kui noorte tiitlivõistlustel,» kõneles mullu Itaalias U-20 Euroopa meistrivõistlustel 400 meetri jooksu neljanda kohaga lõpetanud Tony Nõu.

«Asi polnud võistluspinges, kiirust oli vähe,» võttis jooksu kokku Euroopa meistrivõistlustel osaleva Eesti koondise noorim sportlane, kes kolme nädala pärast tähistab oma 20. sünnipäeva.

Tagasi üles
Back