Türi mees jõudis jooksjatest esimesena Paistu spordiväljakule

Karl-Eduard Salumäe
, arvamustoimetaja
Holstre–Paistu maanteejooksu võitis teist aastat järjest järvamaalane Olavi Allase. Foto: HEGE-LEE PAISTE

Laupäeval peetud viiekilomeetrise Holstre–Paistu maanteejooksu võitis türilane Olavi Allase ajaga 15.55,6. Teine oli ajaga 16.17,9 Viljandi mees Ülari Kais ja kolmas norralane Morten Sætha ajaga 17.01,1.

Parima naisena oli tartlanna Lily Luik finišis ajaga 18.25 üldarvestuse kümnenda kohaga. Teise naisena lõpetas tallinlanna Olga Andrejeva ning kolmandana viljandlanna Sille Puhu.

Teiste seas ei olnud ürituselt puudu legendaarne suusatreener Urve Bergman. Muidugi võistlejaid ergutamas, nagu talle kombeks. Bergman sättis end jooksuraja sellele lõigule, mis viis maanteelt natuke eemale kruusa peale, ning kui nuki tagant ilmus kolmandana välja kohalik jooksja Keio Kits, hakkas ta eriti maruliselt kaasa elama.