Neljapaadi sõidud Šotimaal rõõmu ei toonud

Eesti nelik koosseisus Kaur Kuslap, Allar Raja, Sten-Erik Anderson ja Kaspar Taimsoo jäid üheksa paatkonna seas konkurentsitult viimaseks.

FOTO: Fred Killing

Glasgow’s Šotimaal peetud sõudmise Euroopa meistrivõistlustel selgus Eesti paarisaeru neljapaadi lõplik koht, mis rõõmustamiseks paraku põhjust ei anna.

Eesti nelik koosseisus Kaur Kuslap, Allar Raja, Sten-Erik Anderson ja Kaspar Taimsoo jäid üheksa paatkonna seas konkurentsitult viimaseks, lõpetades B-finaali ajaga 6.07,72 kolmandana. Sõidu võitis ja üldkokkuvõttes seitsmenda koha kindlustas endale Venemaa (5.56,58), neile järgnes Prantsusmaa (5.58,54).

Sõudeliidu kodulehe vaehenduse andis koondist juhendav Matti Killing teada, et neljapaadi formeerimine pole mitmel põhjusel tänavu veel õnnestunud. «Tunnistan oma viga, et liialt palju sai erinevaid mehi omavahel kombineeritud. Mida siit õppida? Seda, et edaspidi on varem vaja otsused ära teha,» raputas Killing endale tuhka pähe.

Treeneri sõnul oli muu hulgas loogiline proovida koosseisu, kus Anderson, kes on tänavu palju Taimsoo taga istunud, nüüdki selle võimaluse sai. «Eks me ole eduga harjunud, aga iga kord kõik ei laabu,» möönis Killing.

Samas on Bulgaarias toimuvate maailmameistrivõistlusteni jäänud rohkem kui kuu ning peatreeneri arvates paanikaks põhjust pole. Teatavasti sai juba vahesõidu järel lõplikult selgeks, et tänavuse hooaja põhisündmuseks tuuakse taas paatkonda tugevdama vanameister Tõnu Endrekson.

Paar tundi hiljem peetud medalisõit kujunes noore Itaalia paatkonna sooloks. Tänavustel maailma karika etappidelgi juba head minekut näidanud nelik finišeerus peaaegu ideaalsetes oludes 5.41,92-ga. Mullune maailmameister Leedu lõpetas võimsa üllatusspurdiga teisena (5.43,40) ning kolmas oli fotofiniši põhjal Poola (5.43,88). Poolaga sama kümnendiksekundi sees lõpetas Ukraina (5.43,90).

Finaalile kaasa elanud Killing kiitis noort Itaalia meeskonda ning polnud sugugi üllatunud, et leedulased raskest olukorrast välja tulid ja lõpuks endale siiski medali kindlustasid. «Noored itaallased tegid vägeva sõidu. Leedu pani võimsusega ning brittidel oli kodus liigne psühholoogiline pinge peal,» hindas treener liidrite tegemisi ning lisas, et kuuendaks jäänud Suurbritannial polnud kodus lihtne sõita.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles