Sisukord
Paberleht
Postimees

Hästi õnnestunud koduveiniga võib asjatundjadki ära petta

3 min lugemist
Ave Alvre ja Koit Peters on eelmisel aastal valmistatud rabarberi-maasikaveiniga väga rahul, kuid oma lemmikveini nad veel välja pole mõelnud. FOTO: Marko Saarm

Viljandi vallas Roo talus elava pere aiasaadused jõuavad veiniriiulile, kust võib leida uljaid maitseid õuntest ja maasikatest karusmarjade ja astelpajuni. Kodupruulijad on heast vastukajast tiivustatult otsustanud hakata kõigile nõuetele vastavat käsitööveini tegema.

Tellijale Tellijale

Ave Alvre, kes on Võrtsjärve äärest pärit ja ostis Roo talu 2005. aastal, ning tema elukaaslane Koti Peters olid mõnda aega veiniteos kätt proovinud ning otsustasid tänavu osaleda Eesti väikepruulijate käsitööveinivõistlusel. Paraku olid selleks ajaks paremad veinid otsa saanud ja välja sai minna keskpärastega.

«Konkursil meil väga head punktid ei olnud,» tõdes Koit Peters, kuid märkis, et osalemine oli viimase hetke otsus.

Ave Alvre selgitas, et väikesest nõust ei tule lihtsalt nii palju veini, et pikemaks ajaks jätkuks. «Pigem võib sellest ettevõtmisest kunagi saada pensionikindlustus,» nentis ta.

«Konkursil meil väga head punktid ei olnud,» tõdes Koit Peters, kuid märkis, et osalemine oli viimase hetke otsus.

Ave Alvre selgitas, et väikesest nõust ei tule lihtsalt nii palju veini, et pikemaks ajaks jätkuks. «Pigem on see pensionikindlustus,» nentis ta.

05.08.2020 06.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto