Omanäolisusele rõhuv erakool ei saanud uut tegevusluba

Karl-Eduard Salumäe
, arvamustoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Oja kool tegutseb Viljandis Pikal tänaval Ingeri majas. Möödunud õppeaastal käis seal üheksa last.
Oja kool tegutseb Viljandis Pikal tänaval Ingeri majas. Möödunud õppeaastal käis seal üheksa last. Foto: HEGE-LEE PAISTE

Haridusministeerium keeldus pisikesele Oja koolile järgmiseks õppeaastaks tegevusluba andmast põhjendusega, et 45-st mullu tehtud ettekirjutusest seitse on endiselt täitmata. Erakooli pidaja on pöördunud advokaadibüroo poole ning ütleb, et juristide hinnangul on ministri allkirjaga käskkiri nõrgalt motiveeritud ja õigusvastane.

Sealjuures soovis Viljandis Pikal tänaval Ingeri majas tegutsev haridusasutus, kus möödunud õppeaastal käis üheksa last, oma tegevust hoopis laiendada, küsides lisaks esimeses kooliastmes õpetamise loale ka teise kooliastme õppe korraldamise luba. Teisisõnu tähendanuks see, et kolmeklassilisest koolist saanuks kuueklassiline, kus praegused kolmandikud saanuks jätkata.

Tagasi üles