Riigimetsa haldaja kutsub suurele matkale

Riigimetsa majandamise keskusk kutsub eestlasi matkale.

FOTO: Peeter Kümmel

Riigimetsa majandamise keskusk korraldab Eesti 100. aastapäeva tähistamiseks 6.–25. augustini suure ühismatka, millest võtab osa üle 600 inimese ning kokku läbitakse Eesti kuuest eri nurgast algavatel matkaradadel 1800 kilomeetrit.

Juhendatavad matkarühmad alustavad liikumist matkateede otspunktidest Kauksist, Ähijärvelt, Penijõelt, Perakülast, Iklast ja Oandult ning kohtuvad 25. augustil matkapealinnas Aegviidus, kus peetakse lõpupidu.

Viljandimaad läbib Ikla–Aegviidu matk, mis on täpselt 300 kilomeetri pikkune ning kestab üheksa päeva. Matkajuht on Kaidi Jõesalu. Teele jäävad Liivi lahe liivarannad, Pärnumaa nõmmemetsad, Laiksaare lammimets, Soomaa rahvuspark, Hüpassaare ja Loosalu raba ning Paunküla veehoidla. Rada on jagatud kolmeks etapiks: 17.–19. augustini Ikla–Kõrtsi-Tõramaa, 20.–23. augustini Kõrtsi-Tõramaa–Hiieveski ning 24. ja 25. augustil Hiieveski–Aegviidu.

Etappideks jagatud matkade algus- ja lõpp-punktides saab matkaga liituda ja lahkuda. Liituda võib ka üheks päevaks või võtta osa ühismatka õhtustest üritustest.

Gruppe juhivad kogenud matkajuhid, teel tutvutakse ajalooliste lugude ja loodusväärtustega ning kuulatakse õhtusi lõkkeloenguid. Liigutakse mööda tähistatud RMK matkateed ning ööbitakse RMK telkimis- ja lõkkekohtades.

Ühismatkal jääb teele mitmeid paiku, kus Eesti 100 aasta vältel on huvitavaid sündmusi aset leidnud. Valitud lugusid kannavad matkateele jäävates peatuskohtades ette Eesti näitlejad ja muusikud. Nendele miniatuursetele konstertetendustele on oodatud kõik huvilised, ka need, kes ühismatkast osa ei võta.

19. augustil räägib Hendrik Relve Soomaa rahvuspargis helilooja Mart Saarest ja Soomaa loodusest inspireeritud muusikast. Peterburi konservatooriumis Nikolai Rimski-Korsakovi käe all kompositsiooni õppinud Mart Saar oli pärit Soomaalt Hüpassaarest, kus praegugi tegutseb tema majamuuseum. Oma heliloomingus sai Saar inspiratsiooni Eesti rahvamuusikast ning lõi omapärase uue stiili. Tartus ja Tallinnas elanud helilooja südamele jäi alati lähedaseks sünnikodu Hüpassaares.

Kõigi kolme RMK matkatee haru ääres kaardistatakse kokku 100 huvitavat ja olulist lugu, mis Eesti Vabariigi 100 aasta jooksul neis paigus aset on leidnud. Tahvlid saavad paika ühismatka alguseks.

Kogu info ühismatka kohta leiab: www.rmk100.ee ning osalemissoovist paluvad korraldajad teada anda e-posti aadressil press@rmk.ee.

Tagasi üles