N, 8.12.2022

GALERII Lõõtsavägilased tegid Metsatölluga möllu ja panid Viljandi elama

Berit Tugi
GALERII Lõõtsavägilased tegid Metsatölluga möllu ja panid Viljandi elama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
A. le Coqi Kirsimäe lava ees oli publikut palju ja inimesed laulsid julgelt kaasa.
A. le Coqi Kirsimäe lava ees oli publikut palju ja inimesed laulsid julgelt kaasa. Foto: Valdo Ots

Neljandast folgipäevast hoolimata kogunes eile õhtul Kirsimäe lava ette suur hulk inimesi. Põhjus oli tegelikult selge, sest lavale pidid astuma noored energiast pakatavad Lõõtsavägilased ning legendaarne Metsatöll. Kell 22 alanud kontsert oli ka üks XXVI Viljandi pärimusmuusika festivali menukamaid.

Kontsert oli üsna pikk, kuid inimesi see ei heidutanud: nad tantsisid ja laulsid kaasa esimesest viimase noodini. Rahva seas võis näha paare, kes mõningasest ruumipuudusest end heidutada ei lasknud ja tantsisid julgelt polkat või valssi nagu suurel rahvapeol. Üks meeldejäävamaid hetki oli kindlasti see, kui Lõõtsavägilaste juhendaja Margus Põldsepp Tobias Tae naeratuse kättesaamiseks rahva ergutama kutsus. Tõesti, kui teised poisid naeratasid alguses pidevalt, tundus kõige noorem liige kuidagi tõsine, aga eks pillimäng olegi keskendumist nõudev ülesanne.

Kui lavale astus juba aastaid tuntud Metsatöll, läks lahti tõeline rokifestival: lendasid solist Markus Teeääre juuksed ja kajasid publiku rõõmuhõisked.

Peagi olid mõlemad bändid koos laval ning moodustasid ühe mehise terviku, milles oli piisavalt rahvalikkust ja metallilist energiat. Mõlema bändi puhul sel kontserdil oli märkimisväärne oskus suhelda publikuga. Üht lugu alustati veidi vales helistikus, aga rahvas sellest ei hoolinud, lisaks sai Margus Põldsepp olukorra väga maitsekalt naljatledes ära lahendatud.

Muidugi oli õhtu tipphetkeks lugu "Oma laulu ei leia ma üles", mille sõnu teadis publikust igaüks ja mitte keegi ei häbenenud kaasa laulda. Festival rokkis viimase noodini.

Märksõnad
Tagasi üles