Berliinis võistleb kaks Viljandimaalt pärit sportlast  

Tony Nõu stardib Berliinis peetavatel Euroopa meistrivõistlustel 400 meetri jooksus.

FOTO: Marko Saarm

Pühapäeval kogunenud Eesti kergejõustikuliidu juhatus kinnitas Berliini Euroopa meistrivõistlustele sõitva koondise. Viljandimaalt sirgunud sportlastest on koondisesse arvatud kettaheitja Kätlin Tõllasson ja jooksja Tony Nõu.

Berliini sõidab 20-liikmeline Eesti koondis, mille liidrid on odaviskaja Magnus Kirt, kümnevõistluse Euroopa hooaja edetabelijuht Maicel Uibo, 400 meetri tõkkejooksus Euroopa hooaja edetabelis neljandal kohal olev Rasmus Mägi ja kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter.

Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi ootab eelseisvalt tiitlivõistluselt häid emotsioone ja eneseületusi. «Magnus Kirt on läbi hooaja näidanud stabiilselt suurepärast viskevormi ja kolmel korral Eesti rekordi uuendamine viitab, et Kirt läheb EM-ile vastu väga heas seisus. Maicel Uibo on pärast sise-MM-il võidetud pronksi jätkanud ka välishooajal tippklassist tulemustega. Paljudele kergejõustikusõpradele kujuneb kindlasti emotsionaalseks Gerd Kanteri viimane tiitlivõistlus ning usun, et Kanter annab oma pikale ja edukale karjäärile väärilise lahkumisetenduse,» kõneles Teigamägi pressiteenistuse vahendusel ja avaldas lootust, et mõni koondislane suudab üllatada nii iseennast kui kaasaelajaid.

Eesti koondise koosseis Berliinis: Tony Nõu (400 m), Kaur Kivistik (3000 m takistusjooks), Rasmus Mägi (400 m tj), Jaak-Heinrich Jagor (400 m tj), Tiidrek Nurme (maraton), Roman Fosti (maraton), Gerd Kanter (kettaheide), Martin Kupper (kettaheide), Magnus Kirt (odavise), Tanel Laanmäe (odavise), Maicel Uibo (kümnevõistlus), Karl Robert Saluri (kümnevõistlus), Karel Tilga (kümnevõistlus), Ksenija Balta (kaugushüpe), Tähti Alver (kolmikhüpe), Kätlin Tõllasson (kettaheide), Anna Maria Orel (vasaraheide), Liina Laasma (odavise), Mari Klaup-McColl (seitsmevõistlus), Grit Šadeiko (seitsmevõistlus).

Euroopa meistrivõistlused algavad Berliinis 6. augustil ning kestavad 12. augustini.

Tagasi üles
Back