R, 9.12.2022

Kuum päike telkijatel kaua magada ei lase

Kristi Tirmaste
Kuum päike telkijatel kaua magada ei lase
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Viljandi pärimusmuusika festivali majutusala telklas pidid folgilised mitu ööd rinda pistma kuumade ilmadega. Päike ajas mõned inimesed küll tahetust varem üles, kuid mõni kolis kuumast telgist hommikul õue ja põõnas murul edasi.

Kolm ööd Õunaaia telklas maganud Tiiu ja Elle rääkisid, et ööbimine läks igati sujuvalt, kui välja arvata kuum päike, mis hommikuti lõõskama hakkas. Nende seltskond oli hommikul kauem magamiseks aga nutika lahenduse leidnud. Et iga päev olevat päike kella 9 ajal telgi liiga kuumaks ajanud, kolisid nad sellel ajal oma tekiga murule ning pikutasid telgi kõrval edasi. Tiiu ütles, et telklasse kostus öösiti ka Kultrahoovi ööklubi muusika, kuid tema sõnul see tal väsinuna magamist ei seganud. 

Tiiu ja Elle Tallinnast pärit seltskonna telgi kõrval oli ka suur veekanister, mida nad olevat pidevalt täitmas käinud. «Me oleme ülitänulikud, et Viljandis on veekraanid, kus on väga maitsev külm vesi. See on meid tõesti päästnud,» sõnas Elle ning märkis, et vett joovad nad kuumade ilmadega väga palju. Palavuse peletamiseks on nende seltskond otsinud ka puid, mille alla päikse eest varjuda, ning käinud end järves jahutamas.

Telklas olid folgiliste jaoks olemas vetsud ja veekraan. Pesemas tuli neil käia spordihoones. Selleks, et telefone laadida, olid telklas väikesed puidust kastikesed, kuhu sisse sai telefoni laadima panna, kasti sai laadimise ajaks võtmega kinni keerata.

Parasjagu telki kokku pakkinud Katariina Past ütles, et kõige tähtsamad esemed, mis telgis kolm ööd üle elada aitasid, olid magamiskott ja silmaklapid. Väga suure palavuse üle Past ei kurtnud, kuid tema sõnul segas nende öörahu üks telklas asuv valgusti, mis pisut liiga eredalt telki paistis.

Tapalt pärit Merle Kukk sõnas, et ka neid häiris kõige rohkem telkla valgusti, kuid palavuski segas magamist. «Aga elus oleme veel,» naljatles Kukk, et kuum neile ikkagi liiga ei teinud. Küll aga sõnas ta, et lähedal asuv Kivi Pagar oleks võinud ka pühapäeval müüki teha. «See oli põhikoht, kust inimesed hommikuti saia ostmas käisid,» sõnas ta ja arvas, et folgi ajal oleks võinud pagariäri kõik hommikud lahti olla.

Lätist folki nautima tulnud Natalja ütles, et temal ja tema aastasel lapsel liialt palav ei olnud. «Öö oli hea, sest vihma sadas ja õhk oli värske,» rääkis lätlane. Ta lisas, et kui tema ise ei olnud telgis magamist eriti nautinud, siis tema aastane laps magas seal väga hästi.

Tänavu oli esmakordselt võimalik ka glamuurne telkimine ehk glämping, mis võimaldas folgilistel magada veidi ruumikamates ja mugavamates tingimustes kui tavatelgis. Glämpingu võimalust kasutanud Elisabeth ja Johanna Põlvast rääkisid, et tavalise telgiga võrreldes oli nende olemine avaram ning seal ei olnud ka väga palav magada. Seevastu samasuguses telgis ööbinud Kauri arvates oli palavus suur ka glämpingu telgis.

Eriti mõnusalt oli telklasse end oma lastega sisse seadnud Harjumaalt pärit folkija Radames, kes oli poegadele hommikupudru keetmiseks väikese pliidi kaasa võtnud. Mees sõnas, et süüa tuleb ise teha, sest tema poegadel on gluteeni- ja laktoositalumatus ning toidutänavalt ei ole seetõttu eriti lihtne neile midagi hamba alla hankida. Seepärast tegi olukorra nende jaoks keerulisemaks ka asjaolu, et folgialale oma söögiga sisse ei lubata.

Telkla tingimuste üle Radames ei kurtnud ning sõnas, et kui telk on õiges kohas, siis kuum ei hakka.

Märksõnad
Tagasi üles