N, 8.12.2022

Video: vesi läheb folgialal keema rattal vändates  

Kadri Kuulpak
, reporter
Video: vesi läheb folgialal keema rattal vändates  
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
VILJANDI,EESTI26JUL18 Folk 2018 toidutŠnav hinnad VALDO OTS/SAKALA
VILJANDI,EESTI26JUL18 Folk 2018 toidutŠnav hinnad VALDO OTS/SAKALA Foto: Valdo Ots

Viljandi folk liigub iga aastaga üha keskkonnasäästlikuma elustiili poole. Roheliste sammude õnnestumisele saab kaasa aidata igaüks, tulles folgipeole näiteks oma veepudeli või taaskasutatava topsiga.

Eesti pärimusmuusika keskuse personalijuht ja ansambli Naised Köögis liige Katrin Laidre rääkis, et lavakaunistustes on kasutatud materjale, mis on teisel ringil. «Kasutasime vanu CD-sid ning liimi ja niplite asemel traati ja niiti,» lausus Laidre.

Kohe peasissepääsu juures on Topsiringi telk. Paljudes kohtades tuleb festivali külalisel juua ostes välja käia ka pandiraha. Pandiraha tagastatakse anuma eest Topsiringi telgis. Laidre demonstreeris ka oma topsi, mis tal kotis kaasas käib. Vett saab festivalialal tasuta võtta puhta joogivee kraanist.

Energiapunkti koordinaator Eliisa Saksing tutvustas taastuvenergia lahendusi, mille abil saab rattal vändates näiteks vett keeta. «Inimesed tulevad sportlikul, meelelahutuslikul või seltskondlikul eesmärgil,» lausus Saksing. Tema sõnul on rattad kogu päeva inimesi täis. Telefoniaku saab aga täis laetud päikeseenergia jõul: ühe minutiga tuleb juurde üks protsent akut.

Tagasi üles